Krásné počasí přilákalo o víkendu do Stovek dobrých šestnáct set diváků, kteří byli zvědavi na třetiligové derby Frýdku- Místku a juniorky ostravského Baníku.

V něm nakonec slavili úspěch hostující mladíci, kteří i před zraky šéfa klubu Tomáše Petery vyhráli 1:0. Hvězdou utkání byl především gólman Baníku Antonín Buček, který vychytal svému týmu cenné tři body.

Už úvodní minuty naznačily, že půjde o velice zajímavé střetnutí. Na první tutovku ostravského Ricky odpovídal stejně nepovedeným způsobem na druhé straně domácí Schaffartzik. Jedinou změnu skóre tak přinesla 11. minuta, kdy pravý obránce Baníku Grussmann nevěděl, co s míčem, tak to zkusil z dobrých třiceti metrů.

Míč ve vzduchu zaplachtil, jednou před domácím gólmanem Prepslem skočil a neštěstí bylo na světě. „Jednoznačně bych z toho gólu nevinil pouze našeho brankáře, ale svou míru viny měl také krajní záložník Schaffartzik.

Ten měl proti jejich hráči dříve vystoupit,“ uvedl po utkání domácí kouč Vladimír Skalba. Ten byl hrubě nespokojen s hrou svých útočných tykadel, která střídal několik minut před koncem prvního poločasu. „Hráči v útoku mě obrovsky zklamali, proto jsem se rozhodl je stáhnout ze hry ještě před přestávkou,“ vysvětlil Skalba.

Po změně stran již hostující mladíci, na které se přijela do Stovek podívat celá baníkovská generalita, spoléhala spíše na bránění příznivého stavu. Velké štěstí stálo při hostující jedenáctce v 63. minutě. To se dvakrát zaskvěl výbornými zákroky gólman Buček, který nejprve zlikvidoval tvrdou střelu domácího kapitána Němce a vzápětí vyrážel nepříjemnou hlavičku Cesneka. Když už přece jen valcíři o pět minut později zaznamenali vyrovnávací branku, sudí Kondler ji pro útočný faul na hostujícího brankáře neuznal. „K tomuto momentu se vyjadřovat ani nechci,“ dodal po utkání kouč Frýdku Vladimír Skalba, který vzápětí ještě dodal: „Myslím si, že utkání mělo spíše skončit remízou. Šance si vytvářela obě mužstva, jen s tím rozdílem, že my jsme opět žádnou z nich nedokázali zužitkovat.“

Fotbalisté Frýdku-Místku si ani ve třetím utkání odvetného kolotoče nepřipsali bod, dokonce nevstřelili ještě ani branku. „V útoku jsme málo produktivní. Vytvoříme si sice spoustu standardních situací, ale gól z toho zkrátka nedáme,“ smutnil po utkání středopolař Frýdku-Místku Martin Cesnek, který pochází z baníkovské líhně. Další šanci na první bodový zisk bude mít Lipina už ve středu, kdy od 16 hodin změří síly v dohrávce MSFL s rezervou Slovácka.

V táboře Baníku byla po utkání opačná nálada, vždyť tým trenéra Dušana Vrťa získal nesmírně cenné tři body. „Výkon ale nebyl tak dobrý jako v zápasech na béčku Olomouce nebo proti Znojmu. Ale zatímco v minulých zápasech jsme získali jen bod, teď účel světil prostředky. Vítězství je pro nás důležité, abychom se dále drželi v klidných patrech tabulky. Tým ale tentokrát neplnil pokyny tak, jak bychom si představovali,“ uvedl kouč Baníku U21 Dušan Vrťo.

Ocenil výkony posil hráčů z ligového kádru. Především Antonín Buček, Jan Hable a Petr Tomašák v utkání zářili. „Je znát, že kluci z áčka za nás chtějí hrát,“ dodal trenér.

ROBERT SCHEDLING

ALEŠ UHER