„Chtěl bych poděkovat divákům, že nás přišli podpořit a povzbuzovali do konce. Chtěl bych se jim za výsledek taky omluvit,“ řekl Rajtoral, který obranu Plzně zaměstnával častými výpady po pravé straně. Jeho akcím chybělo jediné – lepší finální přihrávka.

I proto Baník skóroval jen jednou a popáté na jaře prohrál. „A opět úplně zbytečně. První půle přitom nebyla nejhorší, jenže pořád dostáváme zbytečné góly. To se pak těžko hraje, když soupeř vede, zaleze, a hraje si, co potřebuje. Potom to možná vypadá, že jsme bez pohybu.My ale hrajeme do plných, je to fakt složité,“ mínil Rajtoral.

Pro výsledek ale neměl omluvu. „Sami jsme se do toho dostali, tak se musíme sebrat. Nic jiného nám nezbývá.“ Zápas s Plzní i podle něj rozhodl druhý inkasovaný gól. „Tam se všechno lámalo. Byl to trošku zbytečný moment ve vápně, po kterém se kopala penalta. Pak mohl ještě vyrovnat Róbert Zeher. Ale nebudeme se vymlouvat, prohráli jsme jedna čtyři,“ smutně konstatoval Rajtoral.

I jemu je jasné, že po debaklu se jeho celek dostane ještě pod větší psychický tlak. „Určitě to schytáme v novinách, to je logické. My se teď musíme soustředit na další zápas, čeká nás ve středu pohár na Slovácku. Všechno je to hrozně narychlo. Musíme srovnat hlavy a ukázat, že fotbal hrát umíme. Jsme úplně dole, a musíme se zvednout. Jiná cesta neexistuje. Už se musíme odrazit,“ zakončil Rajtoral.