A je přitom jedno, zda gólman Antonín Buček v pokutovém území střídajícího útočníka Radima Holuba fauloval. „Udělal to chytře, ale já ho nefauloval. Potvrdil, že je hodně zkušený borec, protože kdyby nespadl, gól by dát nemohl. Byl v takovém úhlu, že by to vystřelil do mě, nebo vedle branky. Je to k vzteku,“ shrnul své pocity gólman Buček, kterého z následného pokutového kopu překonal Aleš Chmelíček.

Ostravský brankář přitom během zápasu moc práce neměl a při pokusech domácích i centrech působil jistě. „Co je to platné? Je to škoda, takhle prohrát. V odvetě to Slovácku musíme vrátit,“ podotkl Buček.

Baník ale zápas neprohrál jen chybou v závěru. I když měl celý zápas mírně navrch, do vyložených šancí se dostával jen ztěžka. „Věděli jsme, jaké to na Slovácku bude. Domácí pět zápasů nedali gól a ani proti nám hru neotevřeli. V prvním poločase jsme měli dobré akce, ale chybělo zakončení. Ve druhém jsme se k němu už dostali, ale zase jsme se neprosadili. Výsledek je pro nás samozřejmě obrovským zklamáním,“ poznamenal útočník Róbert Zeher.

Baník vsítil na jaře pouze tři branky (Zeher 2, Rajtoral) a nechytil se ani proti Slovácku, což znepokojuje i slovenského útočníka. „Asi budeme muset začít hrát antifotbal a snad nám tam něco spadne. Koncovku musíme zjednodušit. Máme zkušený tým, který se z toho musí dostat,“ dodal Zeher.

Ostravský zmar večer kontrastoval se spokojeností a radostí Slovácka. „Ostravští dobře kombinovali, svůj tým musím pochválit za bojovnost. V obraně jsme měli několikrát i štěstí. Povedla se nám jedna akce, která nakonec rozhodla. Máme ale za sebou pouze poločas pohárového souboje, v Ostravě to bude těžké,“ dodal kouč Slovácka Josef Mazura.