Ostravský celek rozhodně nejede pod Ještěd v optimální formě ani kompletním složení. Baník v lize a Poháru ČMFS na jaře pětkrát prohrál, remizoval s předposledním Žižkovem a porazil jen Teplice. I proto je jasné, že favority budou domácí. V Liberci budou navíc ostravští postrádat vykartovaného Daniela Tchuře, úlevy v tréninku si kvůli zdravotním potížím vyžádali David Střihavka, René Bolf a Róbert Zeher. „Naštěstí už se znovu zapojili s ostatními Jan Hable, Jan Zawada a Petr Pavlík,“ odechl si kouč Baníku Karel Večeřa před zápasem, který vysílá ČT 4 Sport.

I když má tým k pohodě daleko, fotbalista Tomáš Marek neztrácí naději na dobrý výsledek. „Čekáme, kdy se to zlomí, ale pořád se nám nedaří. Někde to ale už musí skončit, přece to nebude trvat věčně takové, jaké to je,“ ulevil si Marek.

FC Slovan Liberec – FC Baník Ostrava

Neděle, 20 hodin – ČT4.

Odehrané ligové zápasy na jaře

Slovan: Teplice – Slovan 1:0, Plzeň – Slovan 0:2, Slovan – Příbram 1:0, Zlín – Slovan 3:3, Slovan – Bohemians 2:1, Sparta – Slovan 1:1.

Baník: Brno – Baník 2:0, Baník – Žižkov 0:0, Slavia – Baník 1:0, Baník – Teplice 1:0, Příbram – Baník 2:1, Baník – Plzeň 1:4.

Nejlepší střelci aktuálních kádrů obou týmů

Slovan: Kerič 12, Dočkal 5, Blažek a Nezmar po 3, Frejlach, Smetana a Papoušek po 2, Gebre Selassie 1.

Baník: Otepka, Lička a Střihavka po 5, Zeher a Mičola po 3, Bolf 2, Rajtoral, Lukeš a Tomašák (za Příbram) po 1.

Karetní tresty

Slovan: nikdo.

Baník: Tchuř – 1× stop (4 ŽK)

Pravděpodobné sestavy

Slovan: Hauzr – Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Vulin – Papoušek, Gecov, Dočkal, Frejlach – Kerič, Smetana (Nezmar).

Baník: Vašek – Zawada, Marek, Neuwirth, Vácha – Rajtoral, Lukeš, Hable, Mičola – Lička, Markovič.

Historická vzájemná bilance v lize

Z 31 vzájemných ligových zápasů jich 8 vyhrál Baník, deset duelů skončilo smírně a třináctkrát se radoval Slovan, který má i aktivní skóre 33:27. Na severu Čech se Ostravští radovali naposledy v mistrovské sezoně (14. února 2004) při výhře 2:0, trefoval se Marek Heinz.