Hostům vyšel ideálně vstup do sobotního utkání. Z první akce šli Kazárem do vedení. „Rychlá branka nám na klidu nepřidala. Na hráčích pak byla vidět nervozita,“ všiml si trenér Vítkovic Vlastimil Palička.

Vítkovice se i přes smolný začátek snažily, byly aktivní a zaslouženě srovnaly. Mach využil přesné příhry na pravou stranu a dělovkou nekompromisně zakončil.

Čtyři minuty nato měli domáci šanci jít dokonce do vedení. Mikulenka po faulu Fujeríka na Motyčku penaltu proměnil, ale sudí nechal jedenáctku opakovat pro údajné předčasné vběhnutí domácího hráče do vápna.

Následný pokus už hostující gólman Filipko stejnému exekutorovi zmařil. „Z lavičky je to těžko posuzovat. Záleží na rozhodčím, jak se rozhodne. Do vápna se totiž vbíhá dříve velmi často. Penalta byla hrozně důležitá, kdybychom ji proměnili, narostla by nám křídla.“ pokračoval vítkovický kouč.

Po změně stran si vytvořilo Slovácko dvě slibné šance, ze kterých však skórovat nedokázalo. V závěru, který byl hlavně o mnoha osobních soubojích, už si oba týmy pohlídaly remízu.

„Viděli jsme kvalitní útkání. Podařil se nám vstup, ale pak jsme se nechali zatlačit. Chyběla nám najednou mezihra, nechtělo se nám kombinovat, a Vítkovicím se podařilo vyrovnat po zaváhání naší obrany. Do druhé půle jsme vstoupili zase dobře, bohužel neproměnili šance. Celkově myslím, že bod byl spravedlivý,“ uvedl kouč Slovácka Josef Mazura.

„Víc než bod jsme si nezasloužili. Utkání se nám nepovedlo. Hráči si uvědomovali, že je šance se odpoutat od těch nejspodnějších příček tabulky, ale chtělo to jedno: získat tři body. Stejně jako se Spartou se nám to však nepodařilo,“ dodal vítkovický lodivod.

Vítkovice neprohrály už šest zápasů, stejně jako soupeř.

FC Vítkovice – 1. FC Slovácko 1:1 (1:1). Branky: 32. Mach – 4. Kazár. Rozhodčí: Býma – Čecháček, Kubáň. ŽK: Mikulenka, Lattmann, Křiva – Cleber, Fujerík, Formánek, Görner, Perůtka. Diváci: 720.

Vítkovice: Vaclík – Derych, Švehla, Švestka, Čáp – Mach, Motyčka, Mikulenka (69. Křiva), Lattmann – Diviš (80. Hrdlovič), Prohászka. Trenér: Vlastimil Palička.

Slovácko: Filipko – Kubáň, Šimáček, Formánek, Jurkič (46. Perůtka) – Fujerik, Kordula, Görner, Kazár (83. Stýskala) – Cleber, Sládek (75. Holub). Trenér: Josef Mazura.