Hráči Baníku přitom měli od šéfa klubu nůž na krku. Tomáš Petera totiž po ostudné ligové porážce v Příbrami (1:2) jasně vyhlásil, že po třech odehraných zápasech zhodnotí přístup jednotlivých hráčů a vyvodí z něj důsledky. Nejčastěji se spekulovalo dokonce o přeřazení hráčů do třetiligové rezervy. „Vše jsme se sportovním vedením klubu rozebrali. Výsledkově se zvedáme pomalu, což se ve fotbale stát někdy může. Zlepšení přístupu je ale nutností. Poslední zápas v Liberci ukázal, že i když se nám fotbalově úplně nedaří, některé zápasy se dají zvládnout díky bojovnosti. To by však mělo podle mě být naprostou samozřejmostí,“ uvedl Petera.

Specifikoval, jakou částku by hráči měli zaplatit za ušlý klubový zisk ze vstupného v duelu s Plzní, kdy přišlo na Bazaly 13 tisíc lidí. „Je to uzavřeno. Částka byla určena na sedm set tisíc korun a je interní záležitostí klubu, na koho kolik připadne. Sportovní úsek dostal ode mě tři jména hráčů, se kterými dál nejsem spokojen, řešení je ale nyní na generálním manažerovi s trenérem (Verner Lička a Karel Večeřa – pozn. red.),“ poznamenal Petera. Jisté je i to, že poznatky ze sezony si vedení klubu s Tomášem Peterou vyjasní po skončení ligy. „Dál žije naděje splnit náš cíl a postoupit do evropského poháru. Na konci ročníku si musíme říci, jak jsme s prací jednotlivců byli spokojeni,“ dodal Petera.

Hodně napoví už dva nejbližší zápasy Baníku, který nejprve v neděli hraje ligu na půdě Bohemians a ve středu se pak na Bazalech uskuteční odveta čtvrtfinále Poháru ČMFS se Slováckem. Právě v tomto utkání musejí Ostravští bezpodmínečně uspět, protože už při pohledu na ligovou tabulku je jasné, kde je cesta do Evropy „schůdnější“.