Vzhledem k jejich neblahé pověsti se bude od brzkých ranních hodin na nohou tři sta policistů, kteří by měli zajistit klidný průběh akce. „Pohyb ostravských fanoušku budeme pečlivě monitorovat. V pohotovosti budou kromě pořádkových policistů i kriminalisté, dopravní služba, psovodi a samozřejmě antikonfliktní tým,“ slíbila mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Pozornost policistů bude podle všeho směřována především na vršovické a hlavní nádraží. Sem by měla krátce před čtrnáctou hodinou dorazit vlaková souprava obsazená fanoušky Baníku. Policejní doprovod z nádraží na stadion pražských Bohemians budou ze zálohy jistit těžkooděnci ze speciální pořádkové jednotky. Pohyb případných výtržníků bude ze vzduchu monitorovat vrtulník.

V průběhu zápasu bude za pořádek na stadionu plně odpovídat pořadatelská služba. Důrazně si prý ohlídá, koho na stadion pustit a koho nikoliv. Předem bylo avizováno, že na do hlediště v žádném případě nevpustí opilé a agresivní fanoušky. Ti, u kterých bude objevena pyrotechnika se musejí připravit na nepříjemnosti s policií.

„Policie na stadionu zasáhne pouze v případě, že by se bezpečnostní situace pořadatelské službě vymkla z kontroly. Před tím ale musí přerušit nebo ukončit zápas, vyklidit hrací plochu, požádat Policii ČR o zákrok a tuto skutečnost vyhlásit rozhlasem. Zákrok poté provedou policisté, kteří se budou na opatření podílet. Doprovod ostravských fanoušků zpět na nádraží bude zajištěn,“ dodala Miklíková.