„Je to s námi špatné,“ říká s trochou nadsázky trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch. „Tak hrozné to zase není. Zatím ale nejsme nějak přehnaně spokojeni. Až moc často prohráváme. Sice proti nám stáli lepší soupeři, ale to nás neomlouvá. Chceme bodovat,“ pokračuje Mlčoch.

Heřmanicím v současné době patří osmá příčka ve čtrnáctičlenné tabulce. Ostravští fotbalisté tak víceméně plní cíl, který si před letošní sezonou stanovili.
„Řekli jsme si, že optimální bude hrát ve středu tabulky. To se nám zatím daří. Ale znovu musím připomenout, že to pořád není ono. Chce to, abychom častěji bodovali. Střed tabulky je jen pozice, kterou bychom mohli hrát, ale určitě budeme rádi za lepší,“ míní Mlčoch.

V sobotu čeká jeho svěřence druhé jarní domácí utkání. Na heřmanický trávník vyběhnou hráči Kobeřic. Ostravané by rádi alespoň pokračovali v započatém trendu, kdy domácí tým vyhrává. „Potřebujeme body, a to za každou cenu. Kobeřice jsou ale v tabulce o čtyři body před námi. Určitě nám nedají nic zadarmo. Podle mě to bude skvělý fotbal. Naši kluci do toho určitě půjdou naplno,“ připomíná heřmanický kouč.

A s jakými ambicemi vůbec mužstvo ze Slezské Ostravy do druhé části letošní sezony vstoupilo? „Už jsem zmínil ten střed tabulky. To je ale spíš povinné minimum. Já osobně bych byl radši, kdybychom se pohybovali tak okolo pátého místa, v těch klidnějších vodách. Tam nás tolik nebude ohrožovat možný sestup a pořád to budeme mít blízko k útoku na čelné pozice.“

„Klíčem k tomu bude stabilizovat naše výkony. Musíme vyrovnat hru a vyvarovat se výkyvů. Nemůžeme v jednom zápase soupeře přehrát – a ve druhém vyhořet. V každém případě na tom hodně zapracujeme a budeme věřit, že se to zlepší,“ dodává Mlčoch.

(jaz)