„Je to výjimečná situace, která žádá výjimečné řešení,“ řekl Verner Lička, který zdůraznil, že trvalý návrat k trénování nechystá. „Opakuji, že se jedná o řešení pro zbytek ligy a působení v Poháru ČMFS, cílem bylo dát týmu nový impuls,“ zopakoval Verner Lička.

Je mu jasné, že na zásadní změny v týmu není prostor. „Je to hra s časem, zbývá do utkání pár hodin. Z odborné stránky se nedají čekat žádné velké změny, spíše musíme prozkoumat stav atmosféry v kabině, a celkově to bude spíše o psychickém stavu. I proto vyrážíme na dvoudenní soustředění,“ řekl Lička, který už v pondělí odpoledne začal s týmem pracovat. „V tuto chvíli mě čekají sezení s hráči. Je to problém nás všech. Dostali jsme se sami vlastní vinou do útlumu a musíme si poradit. Potřebuji toho zjistit co nejvíc o momentálním mentálně psychickém rozpoložení týmu i to, jak se jednotlivci jsou schopni vypořádat s touto složitou situací,“ vysvětlil.

Jeho velkou výhodou je, že všechny zápasy Baníku v lize i poháru na vlastní oči viděl. „Žádné velké změny v systému přípravy dělat nebudeme, tam je vše, jak má být. Spíše se zaměříme na atmosféru uvnitř,“ prohlásil Verner Lička.