Ostravský tým se na jaře stále hledá a inkasuje jeden direkt za druhým, ten poslední přišel včera v Praze v utkání s Bohemians. „Nemá cenu se na nic vymlouvat, jsme na dně,“ sklopil oči ostravský záložník Mario Lička. „Je to pořád stejné, protože jsme za stavu 0:0 zase měli dvě šance, které mohly dostat utkání úplně jinam. Má střela se otřela o břevno, gól mohl dát i Martin Lukeš. Místo toho jsme inkasovali. Domácí to posadilo do sedla, a my se nedokázali prosadit,“ stručně a výstižně zhodnotil duel Lička.

I on potvrdil, že jeho tým na tom není dobře ani po psychické stránce. „To je ale pochopitelné, protože i v zápasech jde všechno proti nám. Máme šance, nedáme je a soupeř prostě naopak první možnost promění. To s vámi vždycky zamává. Nejde nám upřít snaha, bojujeme, snažíme se, ale prostě nám to tam nepadá. Kdyby to bylo naopak a my vyhrávali 1:0, určitě by se to i na naší hře projevilo. Každá výhra, třeba i vydřená, vám zvedne sebevědomí, a to nám moc chybí.“

Taky Lička potvrdil, že v lize jsou šance Baníku na umístění zaručující účast v pohárové Evropě mizivé. „Nechci po prohraném utkání něco říkat, ale je jasné, že to není ideální. Ale máme ve středu pohárové utkání se Slováckem, kde se dá ještě sezona zachránit. Je jasné, bude to pro nás zápas sezony,“ podotkl Lička.

I jemu je ale jasné, že lehký zápas jeho celek rozhodně nečeká. Navíc podobná slova o maximálním nasazení, bojovnosti slýchávají fanoušci Baníku prakticky od startu jarní části ligy. „Kdybychom věděli, co máme zlepšit, nebo změnit, hned bychom to udělali. Musíme to prostě ukopat, třeba vyhrát 1:0 a pak zvládnout penalty. Je to jedno jak, ale postoupit prostě musíme,“ podotkl Lička. Sílu druholigového Slovácka rozhodně nechtěl podceňovat. „My se ale spíše musíme dívat sami na sebe. Musíme počítat i s tím, že se nebude dařit a prostě to už zlomit,“ řekl Lička.

Baník se ale bude muset v klíčovém utkání jara obejít bez služeb Tomáše Marka, který viděl v utkání s Bohemians červenou kartu. „Vyloučení bylo správné, udělal jsem lajdáckou chybu a musel jsem to řešit faulem. Jinak to udělat nešlo,“ uvedl Tomáš Marek. „Strašně mě to mrzí, protože jsme dole a nevíme, jak se zvednout. O to je to pro mě horší. Potrestal jsem se nejvíce sám, že proti Slovácku nebudu hrát. Je to k vzteku,“ dodal zdrcený Marek.