Kdy jste se definitivně rozhodl, že Karel Večeřa u mužstva skončí?

Celé vedení má za sebou hodně těžký den. Řešili jsme to prakticky celou noc. V pondělí ráno jsem od sportovního vedení dostal hodnotící zprávu i s navrhovanou změnou. I když nejsem příznivcem odvolávání koučů, ty důvody jsou snad každému jasné. Snad to dodá mužstvu nový impulz.

Do středeční odvety Poháru ČMFS se Slováckem zbývají jen desítky hodin. Hrál při volbě nového trenéra čas proti vám?

Určitě jsme museli situaci vyřešit hned.

Jednali jste i s jinými trenéry?

Ne! (důrazně) Takové řešení by nemělo hlavu ani patu. Tahle volba je podle mě jediná možná, protože v sobě má jistou kontinuitu. Verner Lička mužstvo i hráče zná. Celý jeho krizový tým povede celek dočasně do konce sezony. Na tak krátkou dobu nemělo cenu brát někoho z venku, kdo by se musel seznamovat s týmem a podobně. Než by se rozkoukal, byl by konec sezony. Ve středu hrajeme Pohár, pak je hned liga. Znovu říkám: na pět zápasů brát nového kouče by byl nesmysl.

Co je podle vás nyní nejvíce zapotřebí?

Určitě je třeba zformovat všechny síly a pokusit se sezonu zachránit. Pořád máme šanci splnit cíl a vybojovat účast v evropském poháru. Cesta vede přes středeční duel se Slováckem.

Verner Lička se svým krizovým týmem asistentů je u týmu dočasně. Znamená to tedy, že Baník už hledá nového kouče?

Samozřejmě, že máme nějaká jména potenciálních kandidátů. Budeme s nimi v nejbližších hodinách nebo dnech mluvit. Je zapotřebí, aby i nový kouč měl dost času před příští sezonou se seznámit s týmem a připravit se.