Proto včera dopoledne skončili po vzájemné dohodě u ostravského celku trenér Karel Večeřa i jeho asistenti Karel Kula a Svatopluk Schäffer. „Důvodů je více,“ uvedl bezprostředně po svém odvolání kouč Karel Večeřa. Do 30. května 2009 byl vedením pověřen krizový tým současného generálního manažera Vernera Ličky, jeho asistentem bude Bohumil Páník a trenérem brankářů se stal Pavel Srníček. „Mužstvo potřebuje dostat před středečním zápasem roku proti Slovácku nový impulz,“ uvedl šéf Baníku Tomáš Petera.

Kdo viděl nedělní trápení Baníku s Bohemians, musel tušit, že změna na trenérském postu se dá očekávat. Už předtím se vedení klubu snažilo špatné výkony a výsledky řešit pohovory i pokutami. Bez úspěchu.

Baník se navíc dostal pod obrovský tlak, protože klub s vysokými ambicemi má zítra poslední šanci zachránit sezonu. Musí ale ve čtvrtfinále Poháru ČMFS na Bazalech vyřadit druholigové Slovácko, které si do Ostravy přiveze jednobrankový náskok.

Náročný úkol vyvést tým z krize dostal vcelku logicky současný generální manažer Verner Lička, který je pověřen vést tým dočasně do konce sezony. „Verner Lička mužstvo i hráče zná,“ zdůvodnil volbu Petera.

Verner Lička už včera odvezl tým na herní soustředění. „Je to hra s časem. Z odborné stránky se nedají čekat žádné velké změny, spíše musíme prozkoumat stav atmosféry v kabině, a celkově to bude spíše o psychickém stavu. I proto vyrážíme na dvoudenní soustředění,“ vysvětlil Lička.

Baník na jaře – liga: Brno – Baník 2:0, Baník – Žižkov 0:0, Slavia – Baník 1:0, Baník – Teplice 1:0, Příbram – Baník 2:1, Baník – Plzeň 1:4, Liberec – Baník 0:0, Bohemians – Baník 1:0. Pohár ČMFS čtvrtfinále: Slovácko – Baník 1:0 (odveta se hraje ve středu na Bazalech).