Poslední pokus, bez další nápravy. I tak se dá dívat na odvetu čtvrtfinále Poháru ČMFS mezi Baníkem a Slováckem. Utkání začíná na Bazalech v 17 hodin a vidět jej můžete díky Deníku zdarma!

Baník prohrál úvodní zápas 1:0, takže pokud inkasuje, musí vyhrát rozdílem dvou branek. Na lavičce bude poprvé stát trenérský krizový tým generálního manažera Vernera Ličky, kterému už při úterním prvním tréninku - více zde - pomáhali Bohumil Páník a Pavel Srníček. „Určitě není třeba tak zasahovat do technicko-taktických záležitostí, spíše se budeme věnovat vylepšení psychiky. Času není moc, navíc tohle je pro nás prozatím zápas roku,“ řekl Lička.

Slovácko jede do Ostravy překvapit. „Stále platí, že favoritem je Baník. Pohár je pro něj poslední šance, jak zachránit nepovedenou sezonu. Pro nás je škoda, že ty změny přišly teď. Nový trenér se bude chtít ukázat, hráči jakbysmet,“ říká hradišťský trenér Josef Mazura. „Rozhodně si nemůžeme dovolit hrát na 0:0, to by byla sebevražda. Musíme se snažit hrát aktivně, vepředu podržet balon. Baník určitě bude hrát útočně, mohla by se tam objevit okénka pro naše brejky,“ naznačil Mazura, jehož tým na jaře inkasoval pouze jednou!

Pravděpodobné sestavy

FC Baník Ostrava: Buček – Zawada, Neuwirth, Bolf, Tchuř – Rajtoral, Otepka, Hable, Mičola – Lička, Zeher.

1. FC Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Kazár, Kordula, Stýskala, Cleber – Chmelíček, Sládek.