Ostravským tak nepomohla ani pondělní změna na trenérské lavičce, kdy odvolaného kouče Karla Večeřu nahradil generální manažer Verner Lička.

Baník musel dohánět jednobrankovém manko, a proto nechtěl ani nemohl na nic čekat a začal náporem. Během pěti minut se k zakončení dostali Lička, Mičola a Rajtoral, jejchž pokusy ale vždy obrana hostí zblokovala.

Ostravský tým měl v prvním poločase herně i kombinačně navrch a nezvykle častou střelbou šli domácí úspěchu naproti. V 15. minutě to zkoušel z dvaceti metrů Tchuř, který mířil jen těsně vedle. Slovácko se soustředilo hlavně na obranu, ale každou chybu nebo ztrátu míče soupeře se snažilo proměnit v rychlý protiútok. Ve 20. minutě si pohrál s nervy ostravských fanoušků Buček, kterému vypadl míč při centru Clebera, ale ostravský gólman vše vyřešil a dobíhající Ondřejka se k zakončení nedostal.

Domácí celek byl za aktivitu odměněn ve 25. minutě, kdy se na pravé straně uvolnil Rajtoral přesně odcentroval a Mičola z hranice malého vápna uklidil míč pohotově pod břevno – 1:0.

Slovácko začalo hrát ve druhém poločase odvážněji, což kontrastovalo méně aktivní hry domácích. V 66. minutě unikl po pravé straně Cleber jeho přetažený centr skončil u Ondřejky, jehož střelu tečoval Bolf a po něm i Čtvrtníček za záda bezmocného Bučka. V té chvíli musel Baník začal hrát vabank, protože k postupu musel vsítit dva góly. Baník si pak vytvořil i díky střídající hráčům mírný tlak, ale branku už nevsítil.

Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 1:1 (1:0).

Branky: 25. Mičola – 66. Čtvrtníček. Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Koval. Žluté karty: Lička, Markovič, Zeher, Mičola, Metelka – Korudula, Kubáň, Cleber. První zápas: 0:1, postupuje Slovácko.

FC Baník Ostrava: Buček 3 – Zawada 3 (75. Markovič 3), Neuwirth 3, Bolf 3, Tchuř 3 (73. Vácha 3) – Rajtoral 3, Metelka 3, Otepka 3 (64. Lukeš 3), Mičola 3 – Zeher 3, M. Lička 3. Trenér: V. Lička.

1. FC Slovácko: Filipko 2 – Randa 3, Němčický 3, Formánek 2, Kubáň 2 – Čtvrtníček 2 (88. Görner), Kordula 2, Perůtka 2, Cléber 1 – Ondřejka 2 (90. Holub), Chmelíček 3 (27. Sládek 3). Trenér: Mazura.

Hlasy trenérů Baník - Slovácko

Josef Mazura (Slovácko): Já si myslím, že Baník vstoupil do utkání velmi dobře. Byli jsme pasivní. První poločas byl špatný, ale za půlku jsme neohrozili branku Baníku. Druhá půlka byla lepší, balón jsme podrželi. Dali jsme šťastný gól a pak už Baník neměl sílu zápas zvrátit.

Verner Lička (Baník Ostrava): První půlka velice slušná, co jsme si před zápasem řekli, to jsme na hřišti plnili. V naší hře byl vidět presink a dobrý byl i přechod do útočné fáze taky. Škoda, že jsme první půlku vyhráli pouze 1:0. Druhá půle byla slabší, ztráceli jsme míče. Gól jsme dostali po typickém okamžiku jarní části ligy, kdy to byl hodně šťastný gól Slovácka. Mužstvo pak bojovalo spíše samo ze sebou. Když to zestručním, tak řeknu, že první půle dobrá, druhá chaotická. Už před zápasem jsem říkal, že můžeme postoupit, když vyhrajeme 2:0. Inkasovaného gólu jsem se obával, mužstvo totiž o své výkonnosti už pochybuje.