„Je tam ticho, všichni víme, co se stalo. Tam nikdo nemluví,“ vystihl trefně pohřební náladu ostravské kabině záložník František Rajtoral. „Trenér nám říkal, že musíme dát hlavy nahoru,“ pokračoval Rajtoral. Baníku tak nepomohla ani pondělní změna na trenérském postu, kdy Karla Večeřu nahradil Verner Lička.

„Událo se toho za dva dny hodně. Ale na změny moc času nebylo,“ poznamenal Rajtoral. „Bylo poznat, že v kabině je nový vítr, ale po tak krátké době nikdo nemohl čekat nějaké zásadní změny,“ řekl Rajtoral. Výmluvy po vyřazení s druholigovým klubem nehledal, i když si i on postěžoval na nepřízeň osudu. „Bylo by jednoduché říkat, že jsme v prvním utkání dostali gól z penalty v nastaveném čase. Na Bazalech jsme zase inkasovali gól po dvou tečích. Ani nevím, že by měli hosté v první půlce nějakou střelu na branku. Ale na to se fotbal nehraje, tak to prostě ve fotbale chodí,“ uvedl Rajtoral.

Opět patřil k nejaktivnějším fotbalistům ostravského celku. „V prvním poločase jsme Slovácko přehrávali a k ničemu je nepustili. Škoda, že se nám podařilo dát pouze jeden gól. Po přestávce a hlavně vyrovnání to byla z naší strany už křeč,“ připustil Rajtoral. „Bojovali jsme, běhali, ale už to na nás všechno dolehlo,“ poznamenal blonďatý záložník.

Pro Baník tak sezona skončí fiaskem. Před startem jarní části přitom Ostravští měli hned dvě možnosti, jak si vybojovat účast v Evropském poháru, a splnit tak předsezonní cíl. „V lize je šance mizivá, ale pořád je. Musíme se o ni porvat a pokusit se zvednout hlavy,“ dodal Rajtoral.

Hrdina Slovácka Ondřej Čtvrtníček měl úplně jinou náladu. „Vyřadili jsme Baník a to něco znamená, je to krásný pocit. U toho gólu jsem měl obrovské štěstí, ale spadlo to tam,“ radoval se útočník Slovácka.