Ostravský záložník Tomáš Mičola předvedl v 27. kole velmi dobrý výkon. Podobné měřítko ale rozhodně nesnesli jeho týmoví spoluhráči. „Je mi to líto. Vstřelil jsem dva pěkné góly po krásných akcích, ale týmu to body nepřineslo. Do konce ligy zbývají dvě kola. Musíme to nějak dohrát,“ řekl Deníku nadějný fotbalista.
Baník je v těžké krizi.

Poosmé v řadě nedokázali svěřenci trenér Ličky vyhrát. Jedinou jiskřičkou naděje bylo pro příznivce ostravského klubu střelecké představení mladého Mičoly. „Dva góly v jednom utkání už jsem nedal pěkně dlouho. Pokud si pamatuji, tak naposledy Mladé Boleslavi,“ přemýšlel vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007. V jeho hlase byl slyšet zmar.

Tým, který měl před sezonou útočit na titul, se propadá ligovou tabulkou jako těžký balvan. „Nemyslím si, že máme horší tým než třeba Slavia. Ale prostě to nejde. Když se přijdete podívat na trénink, tak tam lítáme, bojujeme. Ale když pak přijde zápas, tak je všechno jinak. Neplníme pokyny. Možná je to psychikou. Nevím,“ svěřuje se Mičola.

Stejně jako celý Baník, i on netrpělivě vyhlíží konec velmi černého fotbalového roku. „Aspoň konečně nabereme nové síly. Musíme v létě pořádně potrénovat a zvednout se. Ale především všichni musejí začít u sebe,“ dodává záložník ostravského celku.

(haj)