Původně měla debata proběhnout na nádvoří Ostravského muzea, ovšem páteční bouře s krupobitím donutila vedení Baníku ke změně, a setkání se tak přesunulo do pár set metrů vzdáleného Baru U námořníka. „Nakonec se to asi ukázalo jako dobrá volba. Nechtěli jsme sedět na žádném pódiu před fanoušky. Cílem bylo dát si spolu pivo a hezky do očí si mezi sebou vyříkat celou řadu věcí. Nespokojeni jsou po jaru oni, ale stejně tak i my,“ řekl člen dozorčí rady Baníku Jakub Kahoun.

Po přesunu na jiné místo mnoho fanoušků přestávalo věřit, že přijde skutečně kompletní vedení Baníku, ale jejich obavy byly liché. Majitel Tomáš Petera, šéf dozorčí rady Vojtěch Flégl, Jakub Kahoun, předseda představenstva Tomáš Trucha, generální manažer a dočasný trenér Verner Lička a manažer pro komunikaci Igor Bruzl se statečně prali s často i hodně nepříjemnými otázkami. Fanoušci si nejprve vymohli, že bar opustí kamera České televize, někteří odmítli i nabídku vedení na pivo zdarma, a zlatavý mok si platili sami. „Zprvu byla atmosféra docela hustá, ovšem nakonec se nám snad argumentací povedlo některé věci uvést na pravou míru. Je jasné, že nikdy všechny nepřesvědčíme, že fotbal děláme nejlépe, jak umíme, ale aspoň jsme si některé palčivé problémy vyjasnili,“ doplnil Kahoun.

Řeč byla o nasazení hráčů v utkáních, příchodech cizinců, současné ekonomické situaci Baníku i způsobu řešení krize klubu. Velkou část debaty pak obstarala vzrušená diskuse o současných problémech fanoušků při výjezdech na stadiony soupeřů s incidenty na Spartě a v Českých Budějovicích. „Slíbili jsme jim, že v případě jejich další diskriminace zasáhneme velice tvrdě, a společně jsme se dohodli na určitých postupech,“ prohlásil Kahoun. Po dvou hodinách oficiálnější, byť hodně živelná diskuse skončila. Vedení Baníku však s fanoušky zůstalo ještě další hodinu a každý se individuálně mohl ptát na cokoliv. Nakonec většina příznivců odcházela domů alespoň částečně spokojena s tím, že byly zodpovězeny v podstatě všechny důležité otázky.

„Myslím, že jsme fanouškům debatou i v této složité době dali najevo, že si jich nesmírně vážíme a nebojíme se s nimi komunikovat. Naopak, nemáme co skrývat, a tak se určitě zase při podobné akci brzy sejdeme. Děkuji za nás všem fandům za to, jak plodnou debatu vyvolali, řadu věcí jsme si z toho odnesli i my,“ uzavřel člen dozorčí rady Baníku.

(red)