Pro mnoho fanoušků Baníku jsou jeho jarní výkony spíše zklamáním, ale kdo viděl sobotní domácí rozlučkový zápas s Olomoucí, musel při jeho odchodu ze hřiště alespoň pokývat hlavou.

Slovenský útočník Róbert Zeher sice několik šancí spálil, ale byl aktivní, rval se o každý míč a nakonec se gólu v síti Hanáků dočkal. Svého čtvrtého v sezoně.

Baník hraje pouze o čest. Je těžké hledat motivaci?

Pořádně se nabudit musíme vždycky. Šlo o poslední utkání před domácími fanoušky, takže jsme se chtěli rozloučit vítězstvím. To se sice nepovedlo, ale snad jsme podali lepší výkon než v předešlých zápasech.

Už během prvního poločasu jste se dostal do několika šancí. Proč neskončily gólem?

To je pravda, měli jsme tam nějaké náznaky už před přestávkou. Na konci první půle, kdy mě vychytal olomoucký gólman, to bohužel opravdu byla příležitost, která by se měla proměnit. Je to škoda.

Po hodině hry se vám podařilo otevřít skóre. Přehrál jste si v hlavě, když jste postupoval k brance, jak zakončíte?

Bylo to hodně intuitivní. Na nějaké přemýšlení ani nebyl čas.

Myslíte si, že jste se tímhle gólem přiblížil k prodloužení vašeho angažmá?

Tohle nechci moc komentovat, protože každý hráč se snaží hrát co nejlépe s tím, že se třeba někde prodá. V momentální situaci jsme se snažili hrát jako tým, abychom něco dokázali.

Nakonec jste na výhru nedosáhli, a čekáte na ni už devět kol…

Jsme hodně zklamaní. Před koncem jsme dostali gól ze standardní situace. Z dálky jsem ani neviděl, o jaký faul šlo, takže těžko celou situaci mohu komentovat. Hrozně nás to mrzí.

Člověk musí být o to více zklamaný, když vede čtyři minuty před koncem, navíc v takové situaci…

Je to obraz celé sezony. Vedeme, před koncem dostaneme branku, a tím přijdeme o vítězství. Je to už i smůla.