VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tomáš Petera: Baník je můj a není na prodej

Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ - Majitel nejpopulárnějšího fotbalového klubu na Moravě a ve Slezsku poskytl Deníku nevídaně otevřený exkluzivní rozhovor. Páteční tištěné vydání Deníku přineslo také několikastránkový přehled historie Baníku z posledních dvaceti let.

11.6.2009 23
SDÍLEJ:

Tomáš PeteraFoto: Pavel Sonnek

Jednou si nahoře, jindy zase dole. Nebo možná ještě lépe vyjádřeno: v nouzi poznáš pravého přítele. Fotbalový tým Baníku Ostrava prochází v letošním roce doslova očistcem, jaký klub pod vedením Tomáše Petery ještě nepotkal. Pokaždé, když už se zdá, že je Baník z nejhoršího venku, přijde další rána. Naposledy to byla zpráva o insolvenčním řízení a bankrotu sportovní chlouby Ostravy.

Bývalý tenista, později trenér a úspěšný sportovní businessman Tomáš Petera, ale v exkluzivním rozhovoru pro Deník ubezpečil všechny příznivce Baníku, že něco podobného nehrozí. Naopak oznámil, že je majitelem klubu. „Po celou dobu, co v Baníku působím, jsem měl opci na nákup balíku akcií i dohodu s Danielem Vackem o jejich koupi. Opci jsem před časem uplatnil a držím majoritní balík akcií, brzy budu i v dozorčí radě klubu,“ uvedl Petera.

Proč jste tak dlouho svou pozici v klubu tajil?

Měl jsem k tomu obchodní důvody, a zejména si to nepřál můj bývalý partner v České sportovní. Proto jsem zůstával hodně v pozadí. Když byla loni první možnost baníkovské veřejnosti říct, že jsem majitelem klubu, nepřipadalo mi to vhodné. Skončili jsme třetí, klub byl na špici a já neměl zapotřebí to dělat. Nyní mi připadá ideální doba na zveřejnění. I když mediální obraz Baníku v těchto dnech není nic moc, nebudu se schovávat.

Hlavně v posledních týdnech se hodně mluví o tom, že Baník hodláte prodat.

I proto právě nyní oznamuji, že jsem majitelem Baníku, protože mě tyhle řeči o prodeji už unavují a v podstatě i poškozují. Zejména v poslední době se mi donesly zprávy, že po Ostravě chodí podnikatelé a vykládají, jak už Baník kupují – nebo ho dokonce koupili. Chci tady jasně říct, že Baník v této chvíli není rozhodně na prodej! A v nejbližší době ani nebude.

Nezní to trošku divně, když se v novinách píše o insolvenčním řízení a bankrotu? Neříkejte, že byste v této těžké době nepřivítal ani vstup strategického partnera.

To je ale přece něco jiného. Já se nikdy nebránil a ani nyní nebráním tomu, že by do klubu vstoupil, jak říkáte, silný strategický partner. Ale muselo by se jednat o člověka, který je z Ostravy a stojí za ním třeba velká fabrika nebo podobné ekonomické zázemí.

Co vlastně říká konečnému devátému místu majitel klubu Tomáš Petera?

Hůře jsme za mého působení nikdy neskončili. Je to určitě největší zklamání, jaké jsem v Baníku zažil. Přitom se dá klidně říct, že za největší peníze jsme dosáhli nejhorší umístění. (na chvíli se odmlčí) Ale o to mi ani tak nejde. Spíše jde o ten způsob. V ligovém poločase, po podzimu, hraješ téměř o titul, určitě nejméně o poháry, a skončíš tak, že kdybys neměl nahráno dost bodů, tak se do posledního kola klepeš, abys nesestoupil. Ze způsobu, kterým jsme si sezonu sami prodrbali, mám hrozný pocit.

Máte v hlavě už nějakou svou analýzu, proč sezona takhle dopadla?

Myslím si, že těch chyb bylo více, ale některé jsou jasné a konkrétní. To je bez diskusí.

Hodně se mluví o odchodech Svěrkoše a Galáska, které se na jaře nepodařilo nahradit.

Odchody to byly velmi citelné. Svěrkoš byl výjimečný nejen v gólech, ale i tím, že je to pravý baníkovský srdcař. Galásek zase vynikal v organizaci hry a tím, že byl ideálním vůdcem v kabině.

S tím vším se ale přece dalo před startem jarní části ligy počítat.

To, že nám budou chybět Svěrkošovy góly, bylo jasné a evidentní. Nemusíte být odborník na fotbal, abyste to netušil. Druhý takový útočník v české lize není a bůhví kolik jich hraje v Evropě. Když ho jednou v týmu máte a pak o něj přijdete, tak to teprve potom zjistíte. Máte pocit, že je půlka mančaftu pryč. Bohužel se na jaře ukázalo, že Venca je pro Baník nenahraditelný.

Staré sportovní klišé ale praví, že nahraditelný je každý …

(pokrčí rameny) Spíše to znamená, že jsme se ho mohli pokusit přesvědčit, ať je v klubu na doživotí, anebo se prostě smířit s tím, že půjde pryč. My se však mohli vydat jen tou druhou cestou. Snad si každý vybavuje, za jakých okolností k nám Venca Svěrkoš přicházel. Nikdo nevěděl, zda tady bude šest měsíců nebo rok a půl. Já jsem pevně věřil, že se nám ho podaří nahradit. Spoléhal jsem na to, že se o jeho roli střelce podělí více hráčů. Bohužel se tak nestalo. Ale góly nebyly to hlavní. Ztráta Galáska byla pro nás citelnější, než jsem si sám dokázal představit. Zejména v defenzivě a morálce v kabině.

Naznačujete, že tým neměl správný charakter?

Hlavně se ukázalo, že někteří jednotlivci nemají správný charakter (důrazně). Od toho se také odvíjelo, že Baník na jaře nefungoval jako tým.

Můžete to rozvést?

Bohužel se ukázalo, že dokud v týmu byli Galásek a Svěrkoš, byli hráči, které mám na mysli, tahouny týmu. Nic si nedovolili, nic v kabině neřešili a pracovali hlavně pro dobro týmu. Po zimních odchodech se začali chovat – kulantně řečeno – jako smyslů zbavení.

Během jarní části ligy jste se snažili krizi zlomit snad všemi způsoby. Jak se díváte na odvolání trenéra Karla Večeři?

S odstupem času to považuji za svou největší chybu v sezoně. Měl jsem se s ním na odchodu domluvit už v zimě.

Doopravdy?

To byla moje největší chyba, které jsem se dopustil během svého působení v Baníku. Musím si to přiznat. Dobrý pocit jsem neměl v zimě ani v průběhu podzimní části ligy. Neměl jsem na to v uvozovkách koule, odvolat kouče z třetího místa. (na chvíli se odmlčí) Ale udělat jsem to měl.

Tahle slova řadu fanoušků překvapí. Co jste mu vyčítal?

Já mu v podstatě konkrétně ani nemám co vyčíst. Já byl ten, který ho pořád přemlouval, aby u týmu zůstal. Tady je třeba říct, že trenér Večeřa odvedl v Baníku skvělou práci, vtiskl týmu svou tvář, hrál s ním útočný fotbal. Bohužel v konci angažmá evidentně ztrácel energii a přestal ovládat ne úplně funkční kabinu, ve které se mu nedostalo ani podpory od zbytku managementu. Myslím tím jak Vernera Ličku, tak nás. Bohužel se to projevovalo i na hřišti.

Je cítit, že řada hráčů vás zklamala.

To je pro mě ponaučení do budoucna. Jakékoliv snahy o úlevy nebo jakoby kamarádský přístup k hráčům jsou naprosto špatné. To, že jsem měl nadstandardní vztahy třeba se Svěrkošem, se ukázalo jako výhoda. I když Venca není úplně jednoduchý, na hřišti do toho dal vždycky všechno. A hlavně nikdy nezneužil toho, že spolu kamarádský vztah máme. Bohužel o jiných se to říct nedá. Do budoucna mohu za sebe slíbit, a je to pro mě osobně poučení, že klub a hlavně hráči musejí mít takřka armádní řád, aby to fungovalo.

Řada fanoušků vidí po letošním jaru jistou paralelu s obdobím po mistrovské sezoně, kdy šly výkonnost i výsledky rapidně dolů.

I když se říká, že nikdy nevstoupíš do stejné řeky, já vidím paralelu v jedné podstatné věci. Z historie jsme se dostatečně nepoučili. Ostrava je totiž tak specifická, že prostě nemůže mít v týmu tolik žoldáků, i když není žoldák jako žoldák.

I my měli výjimky, které si v klubu vždycky odvedly svoje. Protože ve chvíli, kdy všechno funguje a daří se, tak to nepoznáte. Podlehnete pocitu, že jsou všichni baníkovci a pro klub by umřeli. Naivně si myslíte, že máte jedenáct ideálních baníkovců, že prostě každý z nich hraje a bude hrát srdcem. To byl náš obrovský omyl. Ve chvíli, kdy jsme se dostali do výsledkové a výkonnostní mizerie a k tomu všemu se připojily problémy ohledně financí, jsme najednou poznali, že opravdových baníkovských srdcařů máme málo?

Dá se tomu vůbec předejít? Může Baník konkurovat Spartě nebo Slavii bez hráčů z jiných koutů republiky?

To je právě ta otázka … Když sestavujete tým, aby měl šanci vyhrát ligu, tak se snažíte mít na každém postu v sestavě nejlepšího hráče, který je zrovna na trhu k mání. Ale potom najednou zjistíte to, co se nám stalo na jaře. Že vám tam chybějí ti srdcaři spjatí s městem a jeho lidmi, což je v Ostravě obrovský problém. V jiných klubech, které nemají tak silnou základnu, historii a silně vyvinuté pouto k městu a klubu, to třeba jde. V Baníku ne. Do budoucna chci říct, že budeme stavět hlavně na odchovancích, kteří pouto k regionu, ke klubu i fanouškům mají, a sázet na ně.

K nim samozřejmě můžeme přidat špičkové hráče na posty, které baníkovci nevykryjí. Nemůže se nám už nikdy stát, že to bude obráceně, jako se to stalo nyní. Vždyť my měli v sestavě dva nebo tři baníkovce a zbytek hráčů odjinud.

Baník měl ale také problémy s koncovkou. Nebyla chyba, že v zimě nikdo útok neposílil?

Naší smůlou bylo i to, že David Střihavka byl nonstop zraněný. Když k tomu připočteme ještě absenci Radima Řezníka, tak jsme přišli o čtyři klíčové hráče podzimního kádru. S tím posílením útoku to samozřejmě jako chyba vypadá, ale na druhé straně je rozdíl hrát s duem Střihavka-Zeher, nebo pouze s druhým jmenovaným. V zimě jsme ale s trenérem Večeřou i generálním manažerem Ličkou situaci řešili a oba mi shodně řekli, že v Česku kvalitní útočníci ke koupi nejsou, a že to zvládneme s hráči ze stávajícího kádru. Ukázalo se, že i kvůli zranění Střihavky jsme byli v ofenzivě hodně slabí.

Opět se také potvrdilo, že pokud má Baník ve svém středu kanonýra (Heinze a Svěrkoše) dokáže hrát o titul.

Baník svým pojetím hraje většinou útočný, nátlakový fotbal. Když toho šutéra ve svém středu má, tak může myslet na první místo.

Vybaví se vám, kdy jste prožíval nejhorší chvilky v sezoně?

To byl na jedné straně nejkrásnější i nejhorší večer, a byl to samozřejmě zápas v Moskvě. Zlomovým momentem v sezoně byly poslední minuty utkání, kdy jsme trefili dvě břevna. Pokud by se nám podařilo postoupit do skupiny Poháru UEFA, sezona by byla úplně, úplně jiná. Druhý zlom, kdy jsem málem na tribuně omdlel, byl, když nesli z hřiště na nosítkách Radima Řezníka. V tu chvíli jsem věděl, že budeme muset prodat Vencu Svěrkoše. A to má samozřejmě své návaznosti, o kterých jsme se už bavili. A třetí obrovské zklamání jsem prožíval během celého jara, kdy cítíte, že celá sezona je pryč a dopadne takovým fiaskem.

Můžete prozradit, kolik seriózních nabídek jste na přestup Radima Řezníka měl?

Byly tři. Ta nejzajímavější pro Radima byla určitě z Anglie, kde se přestupová částka blížila třem milionům eur. To je vlastně částka, která by pokryla Baníku roční rozpočet. Ale já věřím, že se Radim brzy vrátí do sestavy a bude stejně dobrý jako před zraněním. Jeho přístup a pozitivní povaha nám chyběly.

Kdy jste si uvědomil, že Baník nebude hrát v příští sezoně ani Pohár UEFA?

Já věřil do poslední chvíle, že se tento tým nastartuje, že mu pomůže vyhraný zápas a chytí se. Pořád jsem si říkal, že kvalita jednotlivých hráčů je taková, že sezonu zachrání. Když už to nevypadalo na úspěch v lize, pořád jsme měli ideální možnost v Poháru ČMFS.

Poprvé za vašeho působení v Baníku se v médiích psalo také o nepříliš dobré finanční situaci v klubu. Do kritiky se pustili i někteří hráči. Jak se vám četly takovéto články?

Na to je třeba odpovědět trošku zeširoka. Naivně jsem si totiž myslel, že inteligence některých hráčů je vyšší, než se ukázalo. Problémy s financemi, které pořád máme, ale já tady říkám, že už dlouho trvat nebudou, nebyly chybou managementu klubu. Finance na sezonu jsme měli zajištěné. Bohužel se nám stalo, že pohledávky narostly do takových obřích rozměrů, což se ještě nikdy předtím nestalo. Je to hrozné, že se všechno spojilo v jednu chvíli. Myslím si taky, že hned v zárodku a podstatně důrazněji měli zasáhnout trenér nebo generální manažer. Tak daleko to nemělo rozhodně dojít. Je přece nemyslitelné, aby vlastní hráči kritizovali klub v novinách. Kde to proboha jsme?

Tvrdě budovaná image Baníku trpěla…

O tom mluvím, ve finále jsme ničili sami sebe. Z mých zkušeností z českého fotbalu mohu snad odpovědně říct, že se podobné věci stávají poměrně často. Tím nechci tvrdit, že to je v pořádku. Neměl jsem ale rozhodně pocit, že by si to hráči v jiných klubech dovolili řešit tak jako u nás.

U některých mě to zvlášť mrzí, protože jsem je osobně přivedl na Bazaly, navíc z klubů, kde měli pětinové smlouvy. Hráli na chvostu tabulky, nebo dokonce ve druhé lize, a jako by zapomněli, že se dostali do týmu, který hrál rok a půl v absolutní špičce. Jeden dokonce nakoukl do reprezentace, o jiném se v této souvislosti mluvilo. Potom vám udělají to, co udělají. (odmlčí se) Bohužel. U nich to bylo osudové zklamání, já už jim nikdy nebudu osobně věřit. To je pro mě možná horší než deváté místo v tabulce.

Mluvil jste o tom, že Baník pracoval v této sezoně s největším rozpočtem.

Loni nám stoupl rozpočet o 22 milionů, o to je výsledek smutnější. Na tom je vidět, že ne vždycky velké peníze zaručují výsledek. Co se týká příští sezony, tak budu nutit Vernera Ličku k tomu, aby smlouvy v Baníku Ostrava – a mluvím hlavně o mládežnických týmech – dostávali jenom ti, kteří si to doopravdy zaslouží. Když jsem se podíval do seznamu, zjistil jsem, že máme 71 profesionálních smluv. To je řádově o dvacet až pětadvacet více, než jsme měli předtím. Proto se musím ptát, jestli si ji všichni zaslouží. Ve špičkových evropských klubech končí mládežnický věk hráče podpisem profesionální smlouvy, což je nejvyšší ohodnocení jeho kvalit okolo osmnáctého roku věku. A tak by to mělo být i u nás.

Můžete vysvětlit, proč je s Baníkem vedeno insolvenční řízení?

Jsme ve sporu s firmou Sporttime, která nám dodávala sportovní zboží Kappa. Měli jsme možnost se rozhodnout, zda ve spolupráci pokračovat, nebo ne. My se z různých důvodů rozhodli pro firmu Nike. Spor, který nyní vedeme, je ve sportovním světě velmi ojedinělý, ale bohužel do doby jeho vyřešení vám k tomu nemůžu říct více. Chod klubu to neovlivní. O nějakých bankrotech nemůže být vůbec řeč.

Co fanoušci Baníku mohou čekat v dalšízoně, kdy by za Ostravu měl bojovat tzv. Nový Baník? Jaké bude mít ambice?

Za sebe mohu říct, že ty nejvyšší, protože mě nebaví dělat věci, ve kterých jste průměrní. Posledních pět nebo šest kol

v lize jsem doslova protrpěl, protože mě to nejenže nebavilo, ale ani nenaplňovalo. Proto se chci poučit z chyb a pokusit se vytvořit podmínky i tým, který bude v budoucnu hrát zase poháry. Jestli to ale bude za rok nebo dva, je v této chvíli hodně těžké říct. Ale Baník je klub, který musí mít ambice vždycky.

Vidíte vůbec nějaká pozitiva v závěru sezony?

Jediné, k čemu těch posledních pár kol bylo – že jsem viděl na hřišti v akci několik mladých hráčů, kteří mě nezklamali. Necítím se sice jako odborník, který by mohl hodnotit jejich jednotlivé výkony, ale líbili se mi. A nebyli to jenom ti mladí. Do této doby jsem v rozhovoru nechtěl být konkrétní, ale nyní udělám výjimku. Velmi mile mě na jaře překvapil Franta Metelka, který byl na podzim na hostování v Opavě a ani na jaře u nás moc nehrál. Jeho celkové působení v klubu, a hlavně jeho loajalita a výkony v posledních kolech byly pro mě zase ujištěním, proč mě fotbal v Ostravě baví dělat. Vždyť ten kluk byl v Baníku svým způsobem nechtěný, přesto vždy přistupoval k zápasům a podle mých informací i k tréninkům příkladně.

Baníku šéfujete už šest let…

(skáče do řeči) A chtěl bych určitě ještě něco říct, na to jsem zapomněl.

Povídejte…

Za tu dobu už dobře vím, co pro lidi na Ostravsku Baník znamená.Baník je náboženství. Jenom tady se o fotbale baví ženské v obchodě, chlapi každý den v práci a výhru nebo porážku prožívá celé město a okolí společně. Baník sice vlastním, ale dobře vím, že řídím jen firmu. Baník – to jsou hlavně jeho fanoušci, historie. Baník je prostě věčný, byl před námi a bude i po nás.

Autor: Aleš Uher

11.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 23
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Krejčí, šička 18 000 Kč Krejčí Dámská krejčová/krejčí s praxí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava Mariánské hory, Kontakt: 731158585., , Vzdělání v oboru, praxe nutná,snaha učit se novým věcem, kreativita velmi vítána.. Pracoviště: Profib wear s.r.o., Štítného, č.p. 230, 709 00 Ostrava 9. Informace: Pavel Bezděk, +420 731 158 585. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 14 210 Kč Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Pracovník/ce v sociálních službách - přímá obslužná péče. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 14210 kč, mzda max. 21420 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava - Poruba, V případě zájmu volejte na tel. nebo pište na e-mail., , Domov Slunečnice Ostrava poskytující sociální služby seniorům hledá pracovníky v sociálních službách - přímá obslužná péče., , Náplň práce: poskytování přímé obslužné péče, podpora soběstačnosti uživatelů, nácvik jednoduchých denních činností a poskytování pomoci při osobní hygieně a oblékání, manipulace s pomůckami, prádlem a udržování čistoty a hygieny uživatele., Nabízíme plat dle platných tabulek, osobní ohodnocení po zapracování, případné odměny., , Požadavky: základní vzdělání nebo střední vzdělání a absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu pracovník v sociálních službách (min. 150 hodin); absolvování akreditovaného kurzu se nevyžaduje u osob, které získaly způsobilost k výkonu zdr. povolání v oboru ošetřovatel nebo sociální pracovník, , Výhody FKSP - zvýhodněné stravování, vodní masáž, sauna, solárium, obědy, 5 týdnů dovolené.. Pracoviště: Domov pro seniory slunečnice, ostrava-poruba, příspěvková organizace, Opavská, č.p. 4472, 708 00 Ostrava 8. Informace: Alena Burešová, +420 599 508 162. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 89 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: 28.října 286, Ostrava, 702 00, Kontakt: telefonicky v prac. dny od 7:00 do 15:30 hod. na č. 734 751 057 nebo e-mailem: jitka.polaskova@lomna.cz, , Náplň práce: přejímka a prodej pečiva a zboží. Aranžování a objednávání pečiva. Předání směny a hotovosti v pokladně. Večerní uzávěrka a úklid prodejny., , Zaměstnanecké výhody: stravenky v hodnotě 70,- Kč, fasování pečiva, 25 dnů dovolené. Pracoviště: L o m n á spol. s r. o. 28.října, 28. října, č.p. 286, 702 00 Ostrava 2. Informace: Jitka Polášková, +420 734 751 057. Informační technologie - Informační technologie Správce informačního 22 000 Kč Systémoví administrátoři, správci počítačových sítí Junior Kodér. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: 28. Října 207/49, 702 00 Ostrava, Kontakt: Lenka Mazurková, životopisy zasílat na E-mail: lenka@ollero.cz. , , Tvoříme software pro český trh se zahraničním přesahem., , Požadavky: , -mít zmáknutý HTML5, CSS3, -PHP výhodou, -dobře ovládat JavaScript, jQuery, příp. obojí, -základní orientace v programu Adobe Illustrator, -nejen grafické cítění, ale i smysl pro humor, -být odpovědným a dobrým parťákem do týmu, -mít ochotu vzdělávat se a růst ve svém oboru, -umět přicházet s řešením, , Nabízíme:, -svůj čas si řídíš sám/sama, -příjemná práce v moderních kancelářích v historickém centru Ostravy, -pracujeme na tvé odbornosti, za tvůj postupný růst pak umíme dobře zaplatit, -práce na HPP nebo živnostenský list, -home office v případě potřeby, - firemní akce, občerstvení v kanceláři zadarmo, firemní snídaně, výhody a bonusy od našich klientů, -výhody zázemí Google partnera, , Více informací na webových stránkách: ollero.cz. Pracoviště: Ollero s.r.o., ostrava, 28. října, č.p. 207, 702 00 Ostrava 2. Informace: Rostislav Pernička, +420 800 665 533.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Obchodní a marketingový ředitel FC Baník Ostrava Martin Rak.

Derby s Karvinou? Půjde i o večeři s Holzerem a Stronatim, říká Martin Rak

Ostravská Škoda Vagonka je přímým pokračovatelem tradice výroby osobních kolejových vozidel. Ilustrační foto.
11

Baník má nového hlavního partnera. Smlouva je víceletá

Slezské derby bez vítěze. Baník proti deseti obrat nedotáhl

Ostrava – O body se podělili. Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v sobotním utkání 12. kola FORTUNA:LIGY s Karvinou 1:1. Hosty poslal do vedení před přestávkou Dávid Guba, domácí vyrovnali v 73. minutě zásluhou Jiřího Fleišmana. To už hrála Karviná bez vyloučeného Bojana Letiče.

-

Brankář Mrázek věnoval vítkovické mládeži výstroje, v neděli je předá jeho otec

Výborné gesto, ze kterého bude mít radost celý vítkovický hokej, učinil brankář Caroliny Hurricanes Petr Mrázek. Odchovanec ostravského hokeje věnoval v rámci projektu hráčské asociace NHLPA pětadvacet nových výstrojí pro nejmenší. 

-

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

-

Martin Růžička k páteční návštěvě v Třinci: Jágrovi jsme toho moc nepředvedli

Třinec – Po zranění kolene v přípravě se třinecký snajpr Martin Růžička vrátil na led v pátečním utkání proti Plzni. Stihl jednu asistenci, Oceláři však prohráli 2:3.

Tabulka Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 9 1 2 18:11 28
2. SK Slavia Praha 11 9 0 2 27:7 27
3. FC Baník Ostrava 12 7 3 2 19:9 24
4. AC Sparta Praha 11 7 2 2 19:7 23
5. FK Jablonec 12 7 1 4 24:11 22
6. FC Fastav Zlín 12 6 3 3 18:10 21
7. FC Slovan Liberec 11 4 4 3 13:12 16
8. Bohemians Praha 1905 12 4 4 4 13:14 16
9. FK Mladá Boleslav 11 4 2 5 24:25 14
10. 1. FK Příbram 12 4 2 6 18:28 14
11. FK Teplice 12 3 3 6 14:20 12
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT