Slavkovští začali více než slibně. Hned v šesté minutě zahrávali standardní situaci. K míči se postavil Král, nacentroval, ale i když se balónu po celou dobu letu nikdo nedotkl, ten se stočil přímo do branky. Hosté měli i nadále převahu, ale nedokázali ji gólově vyjádřit. Proto přišel trest. Asi sedm minut před koncem první půle ztratili hosté na polovině míč. Radvaničtí se dostali do brejku, který ukázkově využili a vyrovnali. Po přestávce šel Slavkov na hřiště s jasnou snahou pokusit se zvítězit. Proto taky nechával vzadu pouze tři obránce a všechny síly vrhl do útoku. Půl hodiny před koncem se to však hostujícím hráčům nevyplatilo. Opět propadli, soupeř získal míč a řítil se do přečíslení. To znovu využil a vedl. V sedmdesáté páté minutě se podařilo hostům vyrovnat. Po skrumáži před brankou se prosadil Obludník. Ale ani ten bod nebyl Slavkovu souzen. V

poslední minutě došlo ke kuriózní situaci. Domácí útočník pronikal s míčem do šestnáctky, došlo ke kontaktu se slavkovským obráncem, ale domácí hráč stačil ještě přihrát do stoprocentní gólovky svému spoluhráči. Jeho střelu však hosté vytěsnili. Když si všichni mysleli, že Radvanice budou rozehrávat roh, hlavní rozhodčí ukázal nepochopitelně na penaltový puntík. To okamžitě zvedlo vlnu nevole a odporu hráčů Slavkova, kteří se seběhli kolem sudího jako vosy. Svými protesty však nic nezměnili. Kopal se pokutový kop, který domácí hráč bezpečně proměnil.

Hned poté odpískal hlavní arbitr konec a klidil se ze hřiště. „Potřebovali jsme vyhrát. Stále nevíme, kolik mužstev bude padat, ale po tomhle výsledku jsme o bod poslední za Slavií Opava. Pokud by padal jeden, tak máme ještě naději, pokud dva, tak jsme už spadli,“smutnil hostující kouč Tomáš Onderka a pokračoval, „kluci dali do zápasu úplně všechno, takže jim nemám, co vyčítat. Hráli jsme dobře, měli i mírnou převahu, ale udělali jsme dvě chyby vzadu a dostali dva góly. No a ten konec nechci komentovat. Ale určitě jsme si soutěž neprohráli v tomhle zápase. Základ všeho byl, že jsme na podzim uhráli jen jedenáct bodů. To se pak špatně hraje. Ještě nás čeká poslední kolo, tak uvidíme,“ dodal trenér Onderka.

Branky Slavkova: 6. Král, 75. Obludník

Slavkov: Máchel – Bahr, Malček, Kovalčík, Hanák – Obludník, Klement, Král, Kubín – Rohovský (46. Krumer), Cahel (60. Pavelek) .

(hab)