Vítěz Stanley Cupu 2004 s Tampa Bay, trojnásobný mistr světa a bronzový medailista z OH 2006, který nyní hájí modro–bílé barvy Toronto Maple Leafs, stráví ve fan shopu 45 minut po 16. hodině. A proč ve značkové prodejně Baníku? Důvodů je hned několik. Například minulou sobotu, v den svatby urostlého hokejisty s Andreou Černíkovou, dostal Pavel Kubina darem od majitele Baníku Tomáše Petery jednu akcii svého oblíbeného klubu, takže je v podstatě jedním z čelných představitelů FCB.

„Hrozně mě to potěšilo. Strašně si cením i toho, že jsem si mohl v roce 2004 po zisku Stanley Cupu zahrát pár minut za Baník v přípravném utkání s Mönchengladbachem. To se každému nepovede, na klub nedám dopustit,“ usmívá se Pavel Kubina.

Baník je pro něj srdeční záležitost. Pokud má po sezoně, nevynechá jediné utkání Baníku, zároveň je velkým kamarádem Václava Svěrkoše. K fotbalu má blízko i tím, že vlastní klub v Janovicích, za který v létě občas i nastupuje, nyní například i vedle Radka Látala.

Očekává se velká účast fanoušků, a tak připravil Baník pro návštěvníky fan shopu na „Kuřím rynku“ v centru Ostravy další porci slev. „Znovu bude zboží Kappa s výjimkou originálů dresů možné pořídit se slevou 75 procent,“ říká vedoucí prodejny Jiří Habram. Ke každému nákupu v průběhu akce dostane zákazník magnetku znaku FCB a sadu tří nálepek znaku FCB.

(is)