Nový kouč Baníku Miroslav Koubek v žádném případě výhru nepřeceňoval. „Byl to nejslabší soupeř, se kterým se tady střetneme. Ale Rakušané byli houževnatí a pro nás bylo chvílemi složité dobývat jejich branku. Přestože jsme si vytvořili spoustu šancí a trefili tyčky a břevna, mohlo být vítězství i výraznější. Ale výsledek není zase tak podstatný,“ uvedl Miroslav Koubek.

Více o Baníku čtetě v Souvisejících článcích.

Naposledy během letní přípravy dal šanci všem hráčům širšího kádru. „Chtěl jsem, aby se tým dostal do tempa, proto jsem kluky rozdělil do dvou jedenáctek. Svým způsobem byl zápas i kondičním tréninkem. A každý takový zápas, ve kterém se snažíme vtisknout týmu svou tvář, je důležitý,“ poznamenal Koubek.

Viděl ale také chyby. „Z hlediska snahy hráčů to bylo v pořádku. Tým odpracoval zápas tak, jak měl. Je ale co zlepšovat. I tato utkání odhalují rezervy,“ upozornil Koubek. Výhrady měl k defenzivní činnosti mužstva. „Takového soupeře nemůžeme pustit do tří šancí. Když to řeknu na tvrdo: někteří mladší hráči mají špatné návyky a musejí hodně tvrdě pracovat, aby je odstranili. Celkově ale převažují pozitivní dojmy,“ dodal Koubek.

ASK Köflach – Baník Ostrava 0:4 (0:2). Branky: 9. Zeher, 18. Wojnar, 54. Přecechtěl, 84. Lukeš.

Sestava Baníku: I. poločas: Buček – Zawada, Pavlík, Neuwirth, Tomašák – Marek – Varadi, Wojnar, Lička, Mičola – Zeher.

II. poločas: Pietrzkiewicz – Frydrych (82. Kosňovský), Brunclík, Bolf, Tchuř – Boháč, Metelka, Lukeš, I Hjong-sang – Kraut, Přecechtěl (71. Hable). Trenér: Koubek.