Utkání Ostravští rozhodli ve 21. minutě, kdy odcentroval Mario Lička a nabíhající Petr Tomašák poslal hlavou balon do sítě.

Dalších pár slibných možností Baníku slovinský celek se štěstím přežil: střelu Martina Lukeše vykopával domácí obránce z brankové čáry, Jan Zawada trefil břevno.

Premiéru v dresu Baníku si odbyl stoper Fernando Neves, obrana pod jeho vedením ve druhém poločase neinkasovala. „Je silný v soubojích, ovšem nutí se do konstruktivity, kde mu zatím chybí jistota. Také potřebuje kondičně stabilizovat, ovšem jeho výkon byl příslibem, rozhodně nezklamal,“ podotkl Koubek, jehož tým se v Rakousku postupně střetl s Köflachem (4:0), Rapidem (1:2), Sturmem (0:1) a Olimpijí Lublaň (1:0).

„Celkově musím uznat, že jsme narazili na nesmírně agresivní soupeře, kteří navíc hrávali doma, a ten tlak byl znát. Ale museli jsme se i s tím vyrovnávat. Byly to náročné zkoušky, které nám, trenérům, přinesly řadu nových poznatků o týmu,“ konstatoval Koubek.

Přiznal, že o sestavě, která vyběhne v prvním ligovém kole na Bazalech proti Příbrami, jasno ještě nemá. „Asi na dvou třech místech ještě budeme sestavu, která se krystalizuje, dost zvažovat. Tým se zúžil na patnáct šestnáct hráčů, kteří by měli tvořit kostru, teď bude důležité, abychom vyladili formu a nepřišla žádná zranění,“ přeje si hlavně.

Za výkon v posledním utkání se slovinským soupeřem hráče pochválil. „Po dvou nešťastných porážkách jsme si pro vítězství šli. Byla to výhra vůle, vydřeli jsme si ji díky morálce, a musím uznat, že si ji mužstvo zasloužilo,“ řekl Koubek.

„Bylo jasně vidět, že soupeř má zkušený tým, který vede známý bývalý hráč Branko Oblak. Olimpija potvrdila, že nebyla náhoda, když v přípravě porazila Spartu. Je to takticky vyzrálý soupeř, který je silný na míči a opírá se o hru výborných Brazilců. I když jsme v závěru už byli unaveni po náročném programu, utkání jsme dotáhli vůlí a disciplínou v defenzivě k vítězství,“ řekl Koubek, jehož tým dostal poprvé pod jeho vedením o víkendu volno. Už v úterý od 17 hodin ale čeká Baník další přípravné utkání na stadionu MFK OKD Karviná.

NK Olimpija Lublaň – FC Baník Ostrava 0:1 (0:1). Branka: 21. Tomašák.

Sestava Baníku: Buček – Zawada, Bolf (46. Neves), Neuwirth, Tomašák (46. Tchuř) – Lukeš, Marek, Lička – Varadi (84. Kraut), Zeher (70. Přecechtěl), Mičola (90. Lee).