Účastník MSFL byl ostravským hráčům dlouho vyrovnaným soupeřem, ovšem nakonec se z vítězství 2:0 radovali svěřenci trenéra Vlastimila Paličky. Díky trefám Richarda Hritze si vítkovičtí fotbalisté spravili chuť po nepovedených testech v Šilheřovicích proti Hlučínu (0:1) a Zábřehu na Moravě (0:3), v přípravném období dosáhli druhého vítězství. To první se zrodilo hned v úvodu, na počátku července zvítězil loni čtrnáctý celek II. ligy brankou Borise Heska v Púchově.

„Utkání v Kroměříži bylo výbornou prověrkou pro naše mladé hráče. Hlavně v první půli hrála Kroměříž agresivně. Přesně to jsme potřebovali, protože v minulé sezoně jsme s takovým stylem hry mívali potíže,“ hodnotil zápas trenér Vlastimil Palička.

SK HS Kroměříž – FC Vítkovice 0:2 (0:0). Branky: Hritz 2. Sestava Vítkovic – 1. poločas: Vaško – Krejčíř, Krása, Švestka, Thiago – Mach, Mikulenka, Motyčka, Jungmann – Hesek, Pospíšil. 2. poločas: Vaclík – Woznica, Bednář, Cverna, Limanovský – Klímek, Plešek, Förster, Lacina (67. Lokša) – Melichárek, Hritz.