Všechny trumfy totiž v té chvíli držel soupeř, který hrál proti oslabenému a v té chvíli i totálně zaskočenému soupeři. Ligová premiéra ostravského týmu nebyla v každém případě pro slabé povahy.

V první minutě nastavení ale rozehrával kapitán ostravského celku Martin Lukeš přímý volný kop z dobrých pětatřiceti metrů a jeho táhlý centr skončil v síti překvapeného brankáře Krbečka. „Po vyrovnání jsme už s výhrou ani možná nepočítali. Ale ten nahoře to viděl a za obrovskou snahu nás odměnil gólem,“ radoval se kouč Baníku Miroslav Koubek, který tak prožil vítěznou premiéru na lavičce ostravského týmu.

Cesta ke třem bodům, ale nebyla pro domácí celek vůbec snadná. Těsně před utkáním se nad Ostravskem přehnala bouřka, což zápas hrubě ovlivnilo. Na polovině blíže světelné tabule, kde Baník v prvním poločase útočil, se mohlo hrát spíše vodní pólo, než kombinační fotbal. „Liják přišel v nejméně vhodnou dobu. Kromě soupeře jsme v první půli bojovali hlavně s terénem,“ poznamenal Koubek.

O vzruch se tak oba celky starali po standardních situacích. Ve 21. minutě po centru Klesy hlavou mířil vedle Štochl. V závěru poločasu po rohu Lukeše a hlavičce Bolfa se domácí dožadovali pokutového kopu, protože míč na brankové čáře zastavil příbramský Fantiš. Sudí Kocián ale pokutový kop neodpískal a Bazaly mu za to při odchodu do šatny pořádně spílaly. „Ruka to rozhodně nebyla,“ dušoval se Fantiš.

Bylo jasné, že po přestávce půjde hra Baníku, kterou zdobily bojovnost a agresivita v osobních soubojích, nahoru. „Klukům jsem to v kabině říkal, že budeme moci kombinovat. To se taky potvrdilo. Předvedli jsme několik zajímavých situací a zejména gólová akce po ose Lukeš, Lička, Zeher byla moc hezká,“ řekl Koubek.

Rozhodnout pak mohl po další pěkné kombinaci Kraut, ale Krbeček jeho střelu chytil. V 75. minutě byl ale mladý útočník Baníku po druhé žluté kartě vyloučen a domácímu týmu přibyly problémy. „To byla obrovská komplikace,“ uznal Koubek, jehož tým přišel o vedení v 89. minutě. „Udělali jsme tam systémovou chybičku, ovšem kdo za ni mohl, to si nechám pro sebe,“ poznamenal Koubek, který brankáři Bučkovi nic nevyčítal. „Já kdysi taky chytal a vím, že je to těžké. Tonda se rozhodl, že na centr půjde, bohužel stačil jen míč přizvednout, ale neposunul jej dál. Možná tam mohl sáhnout opačnou rukou, aby se dostal dál, jenže to se teď říká snadno. I takové situace k fotbalu patří,“ uvedl Koubek.

I on v té chvíli už moc nevěřil, že by se jeho tým mohl radovat z výhry. Z klinické smrti, ale probudil Baník i jeho fanoušky kapitán Martin Lukeš. „Tým si šel tvrdě za svým a i se štěstím nakonec na vítězství dosáhl,“ potěšilo Koubka, který ocenil dobrý defenzivní výkon svého týmu. „Soupeři jsme toho moc nedovolili. Snad kromě možnosti Štochla v první půli, kdy jej Robo Zeher neuhlídal při standardce. Ale jinak jsme dobře bránili,“ zakončil Koubek.

Příbramský kouč Karol Marko viděl utkání z jiného pohledu a hodnotil ho jinak. „V první půli jsme Baníku nic nedovolili, domácí si s námi nevěděli rady,“ poznamenal sebevědomě Marko. „Po přestávce jsme díky hloupé chybě a špatnému odkopu míče dovolili Baníku jít do vedení. Nakonec jsme v závěru remízu neubránili a odjíždíme bez bodu. Měli jsme kus smůly, hráčům nemám, co vytknout,“ dodal Marko.