I když se ostravský záložník tradičně moc neradoval, v rozhovoru pro Deník přiznal, jak velkou radost z úspěšného vstupu do nové sezony má.

Na co jste pomyslel, když se v 89. minutě podařilo Příbrami vyrovnat?

Že to je všecko v háji, že nás ten nahoře nemá rád. Celý zápas jsme dřeli, bojovali, a nakonec dostaneme minutu před koncem zase takový blbý gól. Hned jsem si vzpomněl na jarní část, že nás ta smůla neopustila. V duchu jsem si doopravdy říkal, že to už snad ani není možné, co se to s Baníkem děje.

Takže jste už ani nevěřil, že byste mohli vyhrát?

Běžela 90. minuta utkání, hráli jsme v desíti. Když jsem ale šel kopat ten trestňák, tak jsem věřil, že by to tam mohlo spadnout, že by z toho mohl být gól. V celém zápase měli s našimi trestňáky problémy, vždycky to byly nebezpečné situace.

Už kvůli tomu, že jste se na rozdíl od spoluhráčů ani moc neradoval, viděl jste vůbec, jak míč skončil v síti?

Ale jo, však mě znáte, že to prožívám jinak. Radost ale z výhry i gólu mám, to si pište. Já věděl, že to skončí gólem v momentě, kdy gólman udělal pohyb na druhou stranu. Viděl jsem, jak letí míč, na který už nemohl Krbeček dosáhnout. Velkou zásluhu na té brance ale mají i Renda Bolf s Fernandem Nevesem, kteří tam dobře clonili. Ale za tu bojovnost a nasazení jsme si vyhrát zasloužili, alespoň to já tak cítím.

Jak moc zápas ovlivnil podmáčený terén?

Hodně, vždyť to každý viděl. Kdyby byl terén normální, rozhodli bychom už v prvním poločase. My jsme ale vůbec nemohli hrát náš kombinační fotbal, protože míč se v kalužích vždycky zastavil. Po pauze jsme útočili na druhou stranu, kde to bylo mnohem lepší, a šance jsme si vytvářeli. Výhra to byla šťastná, ale podle mě zasloužená.

Nebylo podle vás lepší začínat na druhou stranu, kde byl terén lepší?

Možná ano, ale já prohrál los. Navíc jsem nevěděl, že ta pravá strana hřiště u hlavní tribuny je takhle pod vodou. My se rozcvičovali na druhé půlce. I kdybych teda vyhrál los, zvolil bych stejnou stranu, jak jsme hráli. Pro náš tým je lepší útočit směrem ke kotli, kde naši fanoušci dokážou díky povzbuzování dostat soupeře pod tlak. Tam jsou každý roh i standardka strašně nebezpečné.

Cítíte velkou úlevu po vítězné ligové premiéře?

To víte, že jo. Začátek ligy je vždycky strašně důležitý, pro nás to platí dvojnásobně. Po tom zpackaném jaru jsme vyhrát moc potřebovali a je úplně jedno, že jsme dali gól až v nastavení. Výhru ale samozřejmě nemůžeme ani přeceňovat, hráli jsme doma, navíc s Příbramí …

Do Olomouce ale můžete jet v relativním klidu.

Doopravdy jenom relativním. Určitě se nám tam pojede lépe, než kdyby zápas skončil remízou. Půjdeme do toho s pokorou i s tím, že ten duel zase odmakáme, jak chce trenér. Všichni viděli, jakým stylem budeme letos hrát, takže myslím, že i na Hané máme šanci uspět. Nám se v Olomouci bude hrát tradičně dobře, protože tam s námi jezdí hodně fanoušků, takže se už na další duel moc těšíme.