Paličkovi svěřenci sehráli v přípravě (včetně pohárového utkání v Šumperku) dohromady sedm utkání, v nichž pouze dvakrát vyhráli. První vítězství se zrodilo na úplném počátku v Púchově, toho druhého dosáhli v Kroměříži, proti třetiligové Slovácké Slavii. Na druhou stranu, nově se tvořící tým nestačil na dalšího účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy, jarní štiku ze Zábřehu na Moravě, podlehl Hlučínu a v derby utrpěl porážku s Baníkem na Bazalech 1:4.

V minulé sezoně o záchranu bojující celek prozatím v průběhu letní druholigové pauzy nenalezl spolehlivého zakončovatele, který by nahradil střelce Jaroslava Diviše. Autor deseti branek vítkovickou kabinu opustil a přesunul se do Liberce. Mimochodem, loňská hvězdička vítkovické ofenzívy se objevila v základní sestavě zahajovacího střetnutí nového ročníku Gambrinus ligy proti Kladnu.

„Je pravdou, že se nám góly zatím dávat nedaří, v sedmi zápasech jsme vstřelili jen čtyři, ale pořád jsme v přípravné fázi. I v sobotu bylo na hráčích vidět, že po soustředění mají těžší nohy a leckdy jim chyběl k ideálním zakončení třeba jen půlkrok. I když to bylo pohárové střetnutí, tak já osobně jsme jej zařadil mezi přípravné testy, už jen proto, že v Šumperku jsem nastoupili přímo ze soustředění. Věřím, že se to spraví a proti Ústí to půjde,“ řekl vítkovický trenér Vlastimil Palička.

Do přípravných duelů doposud nezasáhl Martin Proházska. Druhý brankově úspěšný forvard z minulé sezony, střelec šesti gólů, je stále na marodce. „Martin Proházska nám pořád chybí. Momentálně má na noze ještě sádru, takže s ním prozatím počítat nemohu. Ale jinak se nám v přípravném období zranění vyhýbala,“ pochvaloval si vítkovický kouč zdravotní stav většiny svěřenců.

Druhý problém, který musí trenér Vlastimil Palička do začátku nového ročníku II. ligy vyřešit, je optimální sestavení obranné linie. Ta se totiž odchody Karla Doležala, Tomáše Čápa, Tomáše Hrdloviče, Vlastimila Švehly nebo Radima Derycha takřka úplně rozpadla. Jediným stabilním obráncem z jarního kádru zůstal Martin Švestka. „Zdá se, že nově se rodící defenzivní formace by mohla zůstat stabilizovanou a mohu potvrdit, že hráči, kteří hráli v Šumperku mají blízko do základní sestavy i pro první ligový zápas. Celkově vzato, oproti jaru se v mužstvu zvýšila konkurence, za což jsem pochopitelně rád,“ dodal trenér Palička závěrem. Jen pro připomenutí,

Vítkovice odehrály pohárový zápas proti Šumperku v sestavě: Vaclík – Krejčíř, Krása, Švestka, Reinberk – Klimek, Plešek (55. Mikulenka), Sládek, Jungmann (71. Lacina) – Sládek, Hesek (29. Hritz).

Přehled výsledků přípravných zápasů:

4. 7. Púchov – Vítkovice 0:1 (Hesek)
8. 7. Hlučín – Vítkovice 1:0
8. 7. Zábřeh na Moravě – Vítkovice 3:0
11. 7. Kroměříž – Vítkovice 0:2 (Hritz 2)
18. 7. Baník Ostrava – Vítkovice 4:1 (Plešek)
21. 7. Břeclav – Vítkovice 0:0
25. 7. Šumperk – Vítkovice 0:0, na penalty 4:5

MARTIN MACEČEK