I když se jednalo v každém případě o výhru šťastnou, svou cenu určitě má. A to z jednoho prostého důvodu: ostravský celek se k ní probojoval činnostmi, které před sezónou avizoval. Svěřence trenéra Miroslava Koubka zdobily agresivita i nasazení v osobních soubojích.

„Proti výkonům na jaře to byla změna patrná, protože tam tehdy každý viděl, že do toho kluci nešli úplně naplno,“ poznamenal Petr Samec, bývalý skvělý útočník ostravského klubu a dnes ambiciózní trenér, jenž přímo na Bazalech duel sledoval. „Bojovnému fotbalu přál i mokrý terén, který k dohrávání všech soubojů doslova vybízel,“ všiml si Samec.

Styl hry, kterým se Baník bude na podzim podle všeho prezentovat, chápe. „Je to určitě cesta, jak překonat poslední období, kdy se mužstvu vůbec nedařilo. Když bude lepší terén a kluci k bojovnosti přidají i herní kvalitu, půjde Baník zase nahoru,“ tvrdí Samec, který při svém posledním trenérském angažmá dovedl Hlučín do druhé ligy.

Baník nesmí usnout na vavřínech

Řada fanoušků po infarktové koncovce tvrdila, že takové vítězství bylo lepší než protivníka spláchnout třemi góly. „Možná to tak doopravdy je pro hráče a fanoušky. Já se na to spíše už dívám z pozice trenéra Miroslava Koubka, který musel zestárnout tak o pět let. Nervy to byly určitě obrovské,“ poznamenal Samec a jedním dechem dodal: „Martin Lukeš to ale říkal správně, že to byla odměna za to, že celý tým šel celých devadesát minut za výhrou. Fotbal je někdy krásný, že za tu snahu mužstvo odmění.“

Samec ale upozornil, že ostravský celek nemůže tříbodový zisk přeceňovat. „To v každém případě, protože to byla výhra šťastná, a navíc proti soupeři, kterého Baník doma porážet musí. Ale souhlasím i s tím, že takový zápas může tým nastartovat. Po zpackaném jaru je tenhle obrat psychicky hodně povzbuzující,“ zakončil Samec, který je momentálně bez angažmá.