Rozhodčí Adam k údivu všech nařídil přímý kop, který proměnil Marek Jarolím, jenž vyrovnal na konečných 1:1. „Nebudu přece lhát. Když se mě protihráč ani nedotkl, tak nebudu říkat, že mi tam tu nohu nechal,“ přiznal se na serveru iDnes záložník Pražanů. Jeho zákrok teď bude prověřovat disciplinárka.

Před tu by měl podle video záběrů zamířit i Zdeněk Šmejkal z Příbrami. Ten v šestasedmdesáté minutě sobotního utkání na ostravských Bazalech nasimuloval faul po zákroku Dominika Krauta, který kvůli němu uviděl od sudího Kociána druhou žlutou a následně červenou kartu. Tím má ostravský mladíček automatickou stopku pro další ligové kolo.

Na serveru Youtube je jasně patrné, že jednadvacetiletý příbramský obránce sehrál bravurní hereckou etudu, za níž navíc dostal pochvalu od gólmana Krbečka i trenéra Karola Marka. „Druhá žlutá byla za nic,“ vyprávěl Dominik Kraut. „On do mě zajel skluzem a začal řvát,“ bránil se po zápase. A video mu dává za pravdu. Vždyť Šmejkal odmítl i lékařské ošetření a nakonec se rozeběhl směrem k brance soupeře.

Ani jeho výkon nepomohl Středočechům k bodovému zisku. Příbram Baníku podlehla 1:2 a paradoxem zůstává, že i Šmejkal byl v závěru duelu poslán předčasně do sprch.

Podívejte se na VIDEO