Baníkna Hanou přijedou podle odhadů podpořit minimálně dva tisíce fanoušků. Vedení Sigmy ale včera rozhodlo, že ostravským fanouškům poskytne pouze sektor pro hosty čítající 450 míst.

Sigma své rozhodnutí zdůvodnila tím, že vyšla vstříc svým fanouškům, na které by se kvůli snížené kapacitě stadionu nemuselo v případě poskytnutí severní tribuny s kapacitou 3800 diváků dostat. „Rozhodli jsme se vyčlenit pro Baník jen sektor pro hosty. Máme sníženou kapacitu stadionu na deset tisíc míst a nemůžeme si tentokrát dovolit dát soupeři 4500 lístků, jako tomu bývalo, aby si tady vytvořil domácí prostředí. To prostě musí v Ostravě pochopit,“ vzkazuje předseda představenstva SK Sigma Olomouc Jaromír Gajda.

Pojedete na olomoucký zápas Baníku i přes problém s lístky? HLASUJTE VPRAVO!

Zápas bude rizikový, opatření enormní

Baníkovci tak od olomouckého klubu dostanou jen 450 lístků, tedy standardní kapacitu pro hostující fans. „Předně tím chceme vyjít vstříc našim fanouškům. A zároveň na ně musím apelovat, aby si vstupenky na utkání koupili už v předprodeji, který se nyní rozjede naplno od rána do večera hned v několika pokladnách,“ podotýká Gajda.

„V opačném případě riskují, že se na stadion nedostanou vůbec, protože v den utkání už s největší pravděpodobností lístky vůbec prodávat nebudeme, abychom zamezili případnému návalu těch problémových fanoušků z Ostravy, na které se do jejich sektoru vstupenky nedostanou,“ vysvětluje Gajda.

Gajda si uvědomuje, že zápas bude rizikový. „Už jsme začali s najímáním početné kvalitní ochranky, včetně uniformovaných strážců. Opatření budou enormní, chceme být dobře připraveni. Zvýší se tak i počet kontrol na alkohol, v den zápasu se budeme snažit oddělovat olomoucké příznivce od ostravských,“ plánuje Gajda.

A CO NA TO ŘÍKAJÍ V OLOMOUCI? ČTĚTE A DISKUTUJTE ZDE!

Baníkovcivzkazují: Nenecháme se odradit

Vedení Baníku stanovisko olomouckého klubu mrzí a za těchto okolností upustilo i od vlastní distribuce vstupenek, které se podle původního plánu měly prodávat v Ostravě tzv. „na jméno“. To ovšem Baník i vzhledem k velice malému časovému prostoru odmítl. „Nesmírně nás mrzí, že jsme se nedokázali dohodnout. Dá se předpokládat, že zájem ze strany fanoušků Baníku bude daleko vyšší, ovšem pokud máme mít vyčleněnu pouze tuto kapacitu vstupenek, pak nejsme jakkoliv schopni se podílet na zajištění bezpečnosti na stadionu,“ uvedl Igor Bruzl, tiskový mluvčí Baníku.

Fanoušci Baníku okamžitě po zveřejnění informací na svých stránkách nabádali, aby se nikdo nenechal od výjezdu do Olomouce odradit. České dráhy vypravují v neděli po 13 hodině i speciální čtrnáctivagonový vlak, který pojme až 1500 příznivců.