Případ Ličkyani po rozsudku Mezinárodní sportovní arbitráže CAS v Lausanne stále není vyřešen. Podle tohoto rozhodnutí by totiž ostravský klub měl Slovácku vrátit necelých pět milionů korun. Ostravský klub už se však obrátil na Českomoravský fotbalový svaz. „Myslíme si totiž, že by to svaz měl řešit za nás, protože jeho arbitrážní komise tehdy rozhodla v náš prospěch. My jsme její rozhodnutí pouze respektovali,“ uvedl před časem tiskový mluvčí Baníku Igor Bruzl.

V sobotu rozvlnil už tak rozbouřené vodyCleber Silva Nascimento. Ten nastoupil v sobotním utkání Gambrinus ligy mezi 1. FC Slovácko a FC Viktoria Plzeň v dresu domácího týmu, a proto se rozhodl FC Baník Ostrava postoupit celou záležitost disciplinární komisi ČMFS.

Představenstvo: Je to nezodpovědný přístup

Důvod? Cleber má podle vyjádření Baníku platný kontrakt s ostravským klubem, jenž o jeho služby v létě hodně stál. „Na základě jednání s jeho mateřským klubem Artmedií Bratislava jsme nabídli Cleberovi tříletý kontrakt. Po dlouhých jednáních s ním, jeho brazilským překladatelem a zprostředkovatelem nakonec hráč navrhované podmínky přijal a podepsal s námi profesionální smlouvu,“ uvedl předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

Cleber ale nakonec do Ostravy nezamířil. „Po podpisu smlouvy odcestoval do Uherského Hradiště vyřídit všechny náležitosti, ale k nám už nedorazil, ani nás nekontaktoval za účelem jednání o ukončení uzavřené smlouvy. Považujeme to za neodpovědný přístup při uzavírání, dodržování a ukončování smlouvy, jak je uvedeno v Disciplinárním řádu ČMFS,“ prohlásil Tomáš Trucha. „Přestože je Brazilec pod platně uzavřenou smlouvou v našem klubu, nastoupil v sobotu jako hráč 1. FC Slovácko v utkání prvního kola Gambrinus ligy. Proto žádáme disciplinární komisi ČMFS, aby uložila hráči za svoje neodpovědné chování odpovídající trest,“ dodal předseda představenstva Baníku.

Paradoxní na celé situaci je mj. to, že ve Slovácku působí ve funkci generálního manažera Vladimír Krejčí, jenž stejnou funkci vykonával před časem na Bazalech.