V anketě na internetových stránkách www.msdenik.cz hlasovalo více než 350 fanoušků, že do Olomouce vyrazí i s rizikem, že se nakonec nedostanou na stadion. I to svědčí o tom, že hanáckou metropoli čeká hodně rušná neděle.

Příznivci ostravského klubu navíc na svých stránkách vyzvali, aby nikdo nejel speciálním vlakem, jejž vypravují České dráhy. Důvodem je informace, že právě do vlaku budou mít možnost nastoupit pouze příznivci s platnou vstupenkou…

O ostravských příznivcích je známo, že jsou hodně nápadití a už v úterý dopoledne zkoušeli přímo na Andrově stadionu v Olomouci zakoupit vstupenky do jiných sektorů. A někteří z nich byli úspěšní. „Mám devět lístků navíc. Nejprve mi je odmítli prodat, protože mám v občance ostravskou adresu. Před stadionem jsem ale poprosil čtyři Olomoučáky, kteří mi je v pohodě koupili,“ chlubil se na baníkovském webu jeden fanoušek Baníku.

I proto se zdá, olomouckému klubu se situace vymyká kontrole. Pokud totiž mají při podobných rizikových zápasech pořadatelé z něčeho strach, pak z toho, že příznivci hostujícího klubu budou roztroušeni po celém stadionu.

Na diskusním fóru Sigmy dokonce dva příznivci lístky na severní tribunu sami nabízejí. „Mám k dispozici 40 lístků na severní tribunu, prodám je za 3000 korun. Prodám je jedině komplet. Pošlu je buď poštou, nebo osobní odběr v Olomouci,“ napsal fanoušek s nickem Tomcarbol. „Prodám 75 lupenů, pouze dohromady fandům z OV. Počítejte s vyšší cenou. Dohoda jistá,“ napsal další. Je jisté, že je během chvilky i přes vyšší cenu prodali…