Hodně k tomu napomohly problémy ostravských fanoušků s nákupem vstupenek. „Je jasné, že se o tom v kabině bavíme. Tohle hráči ale neovlivní, jsou to věci mezi kluby. Mrzí nás, že tentokrát Sigma nevyhradila našim příznivcům celou severní tribunu. Já pevně věřím, že fanoušků pojede hodně a poženou nás za výhrou,“ uvedl útočník Róbert Zeher.

Na duel se i on moc těší. „Atmosféra bude v Olomouci tradičně bouřlivá. Chtěli bychom, aby v hledišti bylo co nejvíc našich fanoušků, ale jde o to, kolik se jich tam nakonec dostane. Možná zůstanou někteří před branami, ovšem já věřím, že nám budou hlasitě fandit i tam,“ řekl doslova Róbert Zeher.

Pro příznivce Baníku to nemusí být žádná novinka, protože zpoza stadionu fandili svému celku i loni v Budějovicích, kde si odmítli zakoupit předražené vstupné.

Nyní na cenu lístků nikdo nehledí, ale na stadion se i tak nedostane. Vedení Sigmy totiž nechtělo znevýhodnit své příznivce a Baníku vyhradilo pouze sektor hostí, který pojme necelých pět set míst. Do Olomouce se ale podle všeho chystá až dva tisíce ostravských příznivců.

V anketě na internetových stránkách www.msdenik.cz hlasovalo více než 450 fanoušků, že do Olomouce vyrazí i s rizikem, že se nakonec nedostanou na stadion. I to svědčí o tom, že hanáckou metropoli čeká hodně rušná neděle. Proto je možné, že řada z nich se na stadion, který nebude vyprodaný, třeba ani nedostane.

Problémy s nákupem lístků mrzely i trenéra Miroslava Koubka. „Hlavně, když vezmu v potaz blízkost obou měst. To, že se prodávají lístky na občanku, mě také zarazilo. Neznám zase tak dobře zákony České republiky, ale myslel jsem si, že občanské průkazy mohou kontrolovat pouze policisté. Doba, kdy tu byla ještě pomocná stráž VB, je už snad dávno pryč,“ poznamenal Koubek.

Vedení Baníku včera v prohlášení na svých internetových stránkách jasně vyzvalo své příznivce, aby se na stadionu chovali, jak se sluší a patří. „FC Baník Ostrava děkuje všem příznivcům za podporu, kterou nám vyjadřují při každém utkání doma i na stadionu soupeře. Je nám velice líto, že jsme nebyli tentokrát schopni zajistit víc lístků na utkání v Olomouci, protože domácí klub chtěl mít na stadionu své příznivce. SK Sigma je ovšem zcela odpovědný za bezpečnost při utkání a je v jeho kompetenci rozhodnout, komu lístky prodá, případně koho na stadion pustí,“ píše se v prohlášení.

Vedení Baníku počítá s tím, že do Olomouce pojede více fanoušků, než je kvóta vyhrazeného sektoru. „Je jasné, že na stadionu v neděli bude více fanoušků Baníku, než představuje počet našim příznivcům vyhrazených vstupenek. Proto odpovědnost za pořádek na stadionu je zcela na straně SK Sigma. Fanoušky žádáme, aby se na Andrově stadionu při utkání chovali, jak se sluší a patří, a aby střetnutí mělo atmosféru, která zcela odpovídá souboji dvou celků, jež v prvním kole Gambrinus ligy zvítězily,“ píše se v prohlášení.

V Olomouci se dají očekávat mimořádná bezpečnostní opatření a to i z toho důvodu, že příznivci Baníku proti zvyklostem zřejmě nepocestují speciálním vlakem, jejž pro ně vypravily České dráhy.