Ostravský tým má navíc se Sigmou v posledních letech hodně zápornou bilanci, kdy ze čtyř zápasů vydoloval jen bod… „Tohle ani nevím, a abych byl upřímný, ani mě to moc nezajímá. Nejsem pověrčivý a na statistiky taky nevěřím. Loni v Čáslavi mi také říkali, že klub s Opavou v lize ještě nebodoval, a pak jsme zvítězili 2:0,“ mávl rukou ostravský kouč Miroslav Koubek.

I on věří, že tým naváže na výkon proti Příbrami. „Hrozně nám vítězství pomohlo. Kluci trénují s chutí a nasazením, intenzita a přístup jsou na vysoké úrovni. Máme teď i nějaké šrámy, ale trápí hráče, kteří nebyli v základu. Potíže má Jan Hable a břišní sval si v tréninku pochroumal František Metelka,“ uvedl Koubek, jenž nebude moci počítat s distancovaným Dominikem Krautem a nemocným Miloslavem Strnadem.

S tím, že by Sigma mohla být v neděli po náročném programu unavená, nepočítá. „Kdyby se hrálo desáté kolo, šlo by spekulovat o únavě, ale takhle mi přijde, že je to plus Olomouce. Je rozehranější, a hlavně v zápasovém rytmu. Pokud kostra týmu přežila ve zdraví skotský večer, což soupeři rozhodně přeji, problém v tom není,“ poznamenal Koubek.

V Olomouci ještě doznívají oslavy čtvrteční vysoké výhry ve Skotsku. „Výsledek je určitě nejlepší pozvánkou na nedělní souboj s Baníkem. Lepší pozvánku už asi vytáhnout ani nemůžeme,“ uvedl útočník Michal Ordoš, který k výhře přispěl jednou brankou. Hodně spokojený byl ve Skotsku i kouč Zdeněk Pstoka. „Jsou to pocity z říše snů, protože ten výsledek je opravdu snový,“ usmíval se navýsost spokojený kouč Psotka. „Domácí po druhé brance znervózněli, jejich tlak opadl a nám se naskytlo obrovské množství brejkových šancí, které jsme naštěstí proměňovali,“ hodnotil olomoucký trenér bezprostředně po zápase. I proto je patrné, kdo bude v neděli odpoledne favoritem utkání.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava

Neděle, 17 hodin

Odehrané zápasy na podzim

Sigma: Bohemians – Sigma 0:2.

Baník: Baník – Příbram 2:1.

Nejlepší střelci obou týmů

Sigma: Rossi a Janotka po 1.

Baník: Zeher a Lukeš po 1.

Pravděpodobné sestavy

Sigma: Drobisz – Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej – Janotka, Bajer, Hořava, Otepka – Šultes, Hubník.
Baník: Buček – Zawada, Neves, Bolf, Tomašák – Lukeš, Marek, Lička – Varadi, Zeher, Mičola.

Historická vzájemná bilance obou týmů v lize

V dosavadních 32 zápasech samostatné české ligy vyhrál devět duelů Baník, 11× se radovala Sigma a 12 soubojů nemělo vítěze při skóre 39:35 ve prospěch Baníku. Za poslední dvě sezony uhrál náš tým s Olomoucí jen bod za remízu v závěru minulého ligového ročníku.