Samotný duel začal na vítkovickém trávníku zostra a už v desáté minutě šli Severočeši do vedení, když Karlík nádherným lobem překonal domácího brankáře Vaclíka. Jejich radost však netrvala dlouho. Jen o několik desítek vteřin později totiž na hranici vápna napřáhl Sládek a přízemní střelou nedal ústeckému gólmanovi Novákovi žádnou šanci.

Po vyrovnávací brance se hra vyrovnala a do poločasu mnoho fotbalové krásy k vidění nebylo. Za zmínku stojí snad jen dalekonosný pokus hostujícího kapitána Dvořáka, se kterým si Vaclík poradil.

Vstup do druhého poločasu vyšel ústeckým fotbalistům náramně. V 51. minutě si na rohový kop France nejvýše vyskočil sniper Karlík a svým druhým gólem v utkání poslal hosty znovu do vedení.

Stejně jako v prvním poločase, mohlo být i po druhé brance Ústečanů rychle vyrovnáno. Tvrdou střelu Macha z dálky však dokázal brankář Novák vyrazit nad břevno své svatyně.

Svěřenci kouče Habance mohli jít v 56. minutě utkání dokonce do dvoubrankového vedení, ale hlavičku stopera Džubana zlikvidoval na brankové čáře pohotovým zákrokem Vaclík.

V samotném závěru napínavého klání se ještě domácí fotbalisté mohli radovat z vyrovnání, proti byl však brankář Novák, který míč z hlavy Motyčky nadvakrát zkrotil. Ústečtí hráči tak do nového ročníku druholigové soutěže vstoupili vítězstvím.

FK Vítkovice – FK Ústí n. L. 1:2 (1:1) Branky: 12. Sládek – 10. a 51. Karlík. Rozhodčí: Benedikt – Lakomý, Urban. ŽK: Franc (Ústí). Diváci: 560.