Obrovskou radost z toho po utkání měl i záložník Tomáš Marek, který se po vyloučení Nevese posunul na post stopera. „Nebyla to lehká situace, protože v tomhle vedru hrát takhle dlouho o desíti není nic příjemného. Ale já myslím, že jsme to zvládli se ctí a dokonce jsme měli i šance,“ hodnotil utkání jeden z nejlepších hráčů hostí.

Recept, jak nepodlehnout chytré hře Sigmy, byl jasný. „Trenér nás neustále nabádal, abychom byli aktivní. Hráli jsme sice pak už jen na jeden klasický hrot, ale pořád jsme se snažili dát gól. Samozřejmě, že jsme ale mysleli neustále hlavně na obranu. Dobře jsme zahustili střed hřiště,“ poznamenal Marek.

Za kritický moment utkání označil šanci Sigmy v závěru první půle, kdy Ordoš trefil tyč. „Tam jsme měli i štěstí. Pak měli domácí možnost až v závěru zápasu, kdy nám taky zatrnulo. Vzadu jsme to odehráli slušně, Sigma byla nebzepečná při standartkách,“ mínil Marek „Nový Baník“ prokázal i vynikající fyzickou připravenost. Na dotaz, zda by se v loňské sezoně dokázal ostravský tým takhle vyrovnat s nepřízni osudu i dlouhou hrou v oslabení, Marek výstižně odpověděl: „Na podzim určitě, na jaře ne.“

Marek ani neřešil, že také Sigma dohrávala utkání v deseti. „My už byli fyzicky hodně vyčerpaní, takže to stejně žádnou roli nehrálo. Alespoň v tu chvíli ne,“ mínil Marek.

Ani jemu se výkon rozhodčích nelíbil. „Nevím, co k tomu mám říct. Některým výrokům jsme se i na hřišti hodně divili,“ řekl kulantně Marek. „Ani jeden ze zákroků, po kterém přišlo vyloučení, na kartu nebyl,“ dodal Marek.

A jaká byla atmosféra na stadionu?

Příznivci Baníku během celého zápasu nespílali jen olomouckému šéfovi Jiřímu Kubíčkovi, ale také záložníkovi Sigmy Rudolfu Otepkovi.

Toho už při rozcvičce vítal obří transparent: „Žoldáku Otepko, hubero kororo!“ Fanoušci Baníku tak chtěli pohádkovým zaklínadlem ze seriálu Rumburak nechat svého bývalého hráče zmizet ze hřiště. „Ani jsem si toho nevšiml,“ řekl Otepka, kterého tak Baníkovci hodili do jednoho pytle se Sparťany Tomášem Řepkou a Miroslavem Matušovičem. Celý zápas ho častovali vulgárním pokřikem. „Můj výkon to neovlivnilo. Je to jejich věc, Ostravu mám pořád uloženou v srdci,“ vykládal v mix zóně novinářům Otepka.