Baník začal svižně a do vyloučení Nevese (25. minuta) byl lepším týmem. Pak si ale sudí Příhoda vzal letní posilu Baníku z Kapverdských ostrovů do parády a během desíti minut ho „stylově“ dvakrát vyžlutil.

Oslabení hosté v úmorném vedru jen bránili, což se jím vcelku slušně dařilo. Kritický moment utkání nastal minutu před přestávkou, kdy Ordošova hlavička skončila na spojnici Bučkovy branky. Pak se ještě Ostravští dožadovali trestného kopu na hranici šestnáctky po sporném zákroku na Strnada, ale sudí Příhoda ani jeho asistent Kubáň faul neviděli.

Po přestávce nejprve roztleskal ostravské fanoušky roztroušené po celém stadionu Varadi a pak už se hosté věnovali zase hlavně defenzivě. Sigma hrozila především po standardkách. Jednou na brankové čáře zastoupil gólmana Lukeš, podruhé pálil Hořava těsně vedle. V 75. minutě dohrál sudí Příhoda své představení do konce a nesmyslně vyloučil domácího Hubníka. Vyždímaný Baník, ale byl v té chvíli rád za bod, pro který si taky nakonec došel.

Ostravský trenér Miroslav Koubek sporné vyloučení jen těžko rozdýchával a cítil křivdu. „Mou dosavadní práci u týmu zatím dost komplikují rozporuplná vyloučení. Stalo se nám to v prvním kole proti Příbrami, kdy byl vyloučen Kraut a nyní zase. Bylo to skandální vyloučení,“ řekl Koubek. „První žlutou kartu dostal za to, že se anglicky zeptal: ‚proč‘! Ta druhá? Jestli tohle byl faul na červenou, tak já už fakt nevím,“ zlobil se Koubek. „Neves byl jednoznačně obětí rozhodčího. Nevím jestli to byl záměr, že zrovna tento hráč měl jít ven. Jsem velice nespokojený s tím, jak rozhodčí Příhoda v prvním poločase zápas řídil,“ uvedl Koubek, který byl už kvůli průběhu se ziskem bodu spokojený.

„Je to dobrý výsledek, protože domácí jsou úspěšní i v pohárové Evropě,“ mínil Koubek. Muselo ho zahřát u srdce, že ostravský tým ukázal i v Olomouci charakter. „Hrát tak dlouho v desíti, to je velká komplikace. Ale kluci se semkli a vyrovnali se s nespravedlností tím nejlepším způsobem. Měli jsme i štěstí, kdy se míč otřel o konstrukci, ale byl to zápas, který jsme zase odbojovali, odpracovali, vydřeli. A byli jsme za to odměněni ziskem bodu,“ dodal Koubek.

Olomoucký kouč Zdeněk Psotka byl po utkání už kvůli neproměněné dlouhé přesilovce zklamaný. „Měli jsme spoustu šancí, které jsme ale tentokrát neproměnili. Zápas měl v prvním poločase tempo, i hodně dobrých možností,“ mínil Psotka. „Po pauze byla hra rozkouskovaná, proto bylo i šancí méně,“ dodal Psotka.

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava 0:0. Rozhodčí: Příhoda – Kubáň, Drastík. Výkon rozhodčího: 5. Žluté karty: Neves (16.), Zeher, Bolf – Hubník (57), Dreksa. Červené karty: Neves (25.) – Hubník (76.) Diváci: 8026.

SK Sigma Olomouc: Drobisz 2 – Rossi 2, Dreksa 2, Škerle 3, Onofrej 2 – Kaščák 3 (69. Bajer), Hořava 2 – Caihame 3 (55. Janotka), Otepka 3 (80. Petr), Hubník 3 – Ordoš 3. Trenér: Zdeněk Psotka.
Baník: Buček 2 – Zawada 2, Neves 3, Bolf 2, Tomašák 2 (85. Tchuř) – Lukeš 2, Marek 1, Lička 2 – Varadi 1, Zeher 2 (80. Greguš), Přecechtěl 2 (19. Strnad 2). Trenér: Miroslav Koubek