„S trenérem jsme se o tom bavili, že jako cizinec musím očekávat i takové věci. Více bych to nechtěl komentovat,“ řekl Neves. V sobotním domácím duelu s Plzní bude svému celku citelně chybět.

„I tak se ale moc těším, hlavně na atmosféru. Ta je v Ostravě skvělá. S tím, co jsem zažil naposledy v Kataru, se to vůbec nedá srovnat. Zápasy v české lize jsem si užíval, i když v Olomouci jsem hrál jen chvíli,“ zamračil se Neves.

Ostravská kabina ho přijala bez problémů. „Všichni se mi snaží vyjít vstříc, je to v pohodě.“ Také úroveň české fotbalové ligy ho mile překvapila. „Je to kvalitní soutěž. Týmy jsou fyzicky velmi dobře připravené, což mi vyhovuje. Budu se opakovat, ale hodně nadšený jsem z atmosféry. A to mi kluci v kabině říkali, že atraktivní zápasy teprve přijdou,“ pousmál se Neves, který vytvořil s Reném Bolfem výbornou stoperskou dvojici.

„Je výhoda, že spolu můžeme komunikovat i francouzsky, ale problém bych neměl ani s tím, kdyby hrál vedle mě někdo jiný.“ Přiznal, že se už pustil i do učení češtiny. „Je to hodně těžké, ale není nemožné se základy naučit,“ prozradil Neves, kterého už na ulici zastavují příznivci Baníku. „Stalo se to asi třikrát, ale všeobecně se tady v Ostravě žije lépe než třeba v Kataru. Česko je křesťanským státem a má blízko k Francii. V Kataru to bylo z tohoto pohledu mnohem složitější.“

V Ostravě se už zabydluje. „Moc volného času nemám, takže se snažím spíše odpočívat. Ale o víkendu přijede za mnou na měsíc manželka, tak určitě i někam vyrazíme,“ říká Neves.

V listopadu čeká rodina radostnou událost. „Manželka bude rodit v Paříži. Bude to kluk,“ řekl hrdým hlasem. Vybrané už mají i jméno. „Bude to Saša. Manželka vybrala jméno po svém bratrovi. Já jí vyšel vstříc, když si to takhle rozhodla.“