Tam sice byli jen den, i tak si ale ostravští příznivci po zpackaném jaru pozici lídra užívali. O druhém domácím vítězství v sezoně rozhodl nádhernou brankou útočník Róbert Zeher, který Daňka překonal v 84. minutě.

Ostravský celek šel i proti Plzni výhře naproti poctivým a bojovným výkonem, který opět vycházel z dobré defenzivy. Plzeň si za celý zápas vyloženou šanci nevytvořila a hrozila prakticky jen ze standardních situací. I když se moc pohledný fotbal nehrál, domácí nevypustili žádný souboj a neúnavně zkoušeli přelstít obranu soupeře. Ve 32. minutě musel řešit Daněk průnik Zehera, který se ale dostal do těžkého úhlu a plzeňského brankáře neprostřelil. Stejný hráč měl dobrou možnost i v 36. minutě, kdy po přihrávce Mičoly z voleje mířil jen do míst, kde stál Daněk. Bazaly se pak oprávněně zlobily na asistenta rozhodčího Teubera. Ten zastavil zdvižením praporku sólo Mičoly, který mohl jít sám na branku.

Po přestávce tempo hry trošku opadlo a Baník i díky lepší fyzické kondici získal mírnou, ale stálou převahu. I když se do vyložených šancí nedostával, měl hru opticky pod kontrolou a stále čekal na vysněnou možnost ke skórování. Ta přišla v 84. minutě. Marek na půlicí čáře obešel protihráče a přes Ličku se dostal míč až k Zeherovi, který se trefil nádherně do šibenice – 1:0. „Není to náhoda, že se takhle Robert trefil. I na tréninku to dává,“ uznale pokyvoval hlavou kouč Baníku Miroslav Koubek, který byl spokojený s tím, jak jeho tým splnil taktické pokyny. „Našim heslem byla trpělivost. Měli jsme scénář, jak na soupeře vyzrát. Kombinačně silná Plzeň nesměla dostat prostor ve středu hřiště, což se nám vcelku dařilo plnit,“ všiml si Koubek. Ve hře svého týmu, který protivníka předčil i ve statistikách (střely na branku 7:3, rohy 10:2), viděl ale i nedostatky. „Hlavně v přechodové fázi. Na to, že hrajeme na tři útočníky, bychom měli být ještě nebezpečnější. Tady vidím rezervy a musíme ta tom v tréninku ještě zapracovat. V každém případě zůstáváme pevně na zemi,“ podotkl Koubek.

Plzeňský kouč Pavel Vrba po zápase sportovně uznal, že Baník vyhrál zaslouženě. „Domácí byli po celý zápas lepší. Byli agresivnější v osobních soubojích a přehrávali nás ve středu hřiště. My jsme nenavázali na výkony z úvodních dvou kol na Slovácku a doma proti Teplicím. Hráli jsme špatně, bylo to nejhorší vystoupení i v sezoně, kde počítám i celou letní přípravu,“ poznamenal Vrba.

Souhlasil s názorem, že jeho tým propadl ve středu hřiště, kde kralovali ostravští záložníci. „Středová řada nám vůbec nefungovala. Baník nás jednoznačně přehrával. Hráli jsme na náhodu,“ kroutil hlavou Vrba.

Baník Ostrava – Viktoria Plzeň 1:0 (0:0). Branka: 84. Zeher. Rozhodčí: Královec – Teuber, Koval. Žluté karty: Bolf, Neuwirth – Lecjaks, Rada. Diváci: 6465.

FC Baník Ostrava: Buček – Zawada (88. Řezník), Neuwirth, Bolf, Tomašák – Marek – Varadi (78. Strnad), Lukeš, Lička, Mičola – Zeher. Trenér: Koubek.

FC Viktoria Plzeň: Daněk – Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks – Petržela (71. Rajtoral) , Horváth, Rýdel (86. Navrátil), Kolář, Jiráček (89. Mlika) – Střihavka. Trenér: Vrba.