„Zeher si takovým gólem řekl o zařazení do soutěže o gól měsíce,“ uznal po utkání šestadvacetiletý plzeňský dlouhán.

Chvíli před rozhodujícím okamžikem utkání jste první Zeherovu ránu bravurně vyrazil. Dalo se té druhé ráně v cestě do sítě nějak zabránit?

Myslím si, že ne. Dost rychle jsem pochopil, že na míč nedosáhnu, a tak jsem si jen přál, aby letěl vedle. Ale na druhou stranu, Zeher si takovým gólem řekl o zařazení do soutěže o gól měsíce. Bezprostředně po skončení zápasu mi dokonce říkal, že to tady takhle trénuje.

Ale inkasovat chvíli před koncem utkání, které směřovalo k bezbrankovému konci mrzí, že?

Ten gól mě samozřejmě mrzí, ale osobně můžu být se svým výkonem spokojený. Myslím, že jsem se prezentoval solidním výkonem, ale to stejně nakonec bude hodnotit trenér. Já jen doufám, že jsem si dnešním vystoupením řekl o zařazení do sestavy i do dalších zápasů.

Souboj Zeher-Daněk, který se v průběhu utkání vyprofiloval, dlouho vypadal na vaše vítězství, tím kdo se smál nakonec, byl ostravský útočník.

To nebyl souboj útočníka Zehera s gólmanem Daňkem, ale duel Ostravy s Plzní. Bohužel my jsme to nezvládli a proto odjíždíme s prázdnou. Víte, já si vzpomínám na některá zdejší předchozí utkání, kdy jsme třeba tady prohráli a přitom jsem nad Adamem Varadim těch soubojů vyhrál snad i víc než v sobotu s Róbertem. Ale z toho úhlu pohledu jsem tedy ten souboj se Zehym prohrál a my odjíždíme do Plzně s prázdnou.

Pro vás bývají zápasy na Bazalech speciálními duely, protože se vracíte domů. Jak jste vnímal kulisu?

Na Bazaly se vždy vracím a vracet rád budu. Ještě tři hodiny před zápasem jsem však ještě ani nevěděl, zda budu chytat. Nakonec mě trenér do sestavy zařadil a doufám, že jsem ho výkonem nezklamal a že mě postaví i příště (Plzeň hraje za týden doma proti Liberci – pozn.red.). Na tribuně seděla spousta známých, byla tady manželka a rodina, tak mě možná o to víc mrzí, že jsme utkání alespoň do toho remízového konce nedotáhli.

Probíhala mezi vámi a bývalými spoluhráči nějaká předzápasová hecování?

Když se to tak vezme tak ani ne, protože už tady skoro nikoho neznám a vlastně na některé z nich už nemám ani telefonní číslo, takže ne, nic takového neprobíhalo.