Tým, který v druholigové premiéře doma podlehl 1:2 celku Ústí, v poklidu spěl k remíze 0:0 na půdě exligového týmu, zámek však naneštěstí odemkl sedm minut před koncem vlastní hráč.

„Na hřišti týmu, který chce postoupit zpět do ligy, jsme se zaměřili na bránění a dlouho se nám dařilo, bohužel však vinou totální nedisciplinovanosti našeho útočníka Sládka jsme o bod přišli. Nevím, co dělal hluboko na vlastní polovině hřiště, asi se chtěl předvést, jenomže přišel o míč a byla z toho nešťastná branka,“ uvedl trenér Vlastimil Palička a dodal: „Tohle nezůstane bez odezvy…“

Vítkovičtí měli přitom sami už v první půli dvě velké šance otevřít skóre, již ve třetí minutě však vychytal Macha domácí gólman Bartalský a v nastaveném čase právě Sládek tváří v tvář Bartalskému, byť z úhlu, netrefil domácí branku.

Po obrátce sice snesla defenziva Ostravanů mnohem vyšší měřítko než v první půli, zbytečná chyba je však dostala do kolen. Viktorka skórovala po trestném kopu a šťastné teči svého nejstaršího hráče Culka, jenž přišel v létě na Žižkov z FC Brusel.

„Mrzí mě, že jsme nakonec domácím naservírovali tři body jako na podnose, ale takový je fotbal,“ děl vítkovický lodivod.

Ten oproti zapasu s Ústím udělal jedinou změnu v základní sestavě, když v obraně nahradil Krejčíře Cverna.

„V létě nám odešlo asi dvanáct hráčů, nastoupili jen tak hráči starší čtyřiadvaceti let a pět do jednadvaceti let. Mužstvo je hodně mladé, i proto mě tohle mrzí, remíza na hřišti Žižkova by ho značně povzbudila,“ litoval Palička.

A co zkušený forvard Prohászka? „Je v kádru, kvůli zranění ale nehraje. Teď mu teprve sundali sádru a čeká ho rekonvalescence,“ dodal kouč Vítkovic.

Možná jeho týmu chyběla i větší zkušenost ve středu pole, jenomže to by se nesměl zbavit Kuchaře. Ten nastoupil poprvé v dresu třetiligového nováčka ČFL Loko Vltavín a svým výborným výkonem přispěl k výhře svého týmu 2:1 v pražském derby nad Motorletem.

Před rokem byly Vítkovice po šesti kolech II. ligy bez bodového zisku, výkon ve druhém poločase na Žižkově však kromě zmíněného selhání Sládka naznačil, že by se tak tragický start neměl opakovat.