Asi tři stovky fanoušků se přišly podívat, zda i záložní celek Baníku bude produkovat tak dravý a poctivý fotbal, jaký teď předvádí mužstvo vedené Miroslavem Koubkem. Poprvé se hrálo na hlavním hřišti na Bazalech, jenže to bylo asi i poslední, co současný styl Baníku připomnělo. Za celé utkání si domácí celek vytvořil jedinou vážnější šanci. V 9. minutě Kraut po úniku, do kterého jej vyslal Wojnar, však trefil jen vybíhajícího gólmana hostů. Břeclav hrála, co potřebovala, stereotypní a pomalé útoky Baníku si s obranou soupeře neporadily.

„Pochopitelně nemohu být spokojen. S takovou sestavou bychom měli uhrát daleko lepší výsledek a hlavně předvést líbivější fotbal. Někteří kluci jako by zapomněli, že ke kvalitě je třeba přidat také poctivost a pracovitost,“ zlobil se po utkání trenér Baníku U21 Jiří Chytrý, který využil i služeb hráčů A mužstva Greguše, Wojnara, Krauta, Lee Hyung-Sanga a po dlouhé pauze se na trávník vracejícího Řezníka.

Právě přítomnost pravého obránce Radima Řezníka na trávníku byla asi nakonec největším pozitivem nudného utkání. „Po osmi měsících jsem konečně odehrál ostrý zápas a jsem za to moc rád. Ještě mám koleno trochu ztuhlejší, ale věřím, že to bude čím dál lepší. Doufám, že se dostanu co nejdříve do formy, abych se mohl vrátit do áčka,“ říkal Řezník.

Radim Řezník si v listopadu loňského roku v utkání s Českými Budějovicemi přetrhl křížový vaz, a musel tak zapomenout nejen na očekávaný zimní přestup do ciziny, nýbrž i na samotné fotbalové zápasy. „Bylo to hrozně dlouhé čekání. Ale snad už mám všechno zlé za sebou,“ potvrdil hráč, kterého kouč Miroslav Koubek pustil i na poslední vteřiny sobotního zápasu s Plzní. Ochozy pravého obránce bouřlivě přivítaly, skandovaly jeho jméno. „Hrozně moc těm lidem děkuju. To byla bomba, vůbec jsem to nečekal,“ popisoval Řezník.

O den později ale moc důvodů k radosti neměl. „Zlepšili jsme se až po přestávce, ale vůbec jsme se neprosadili,“ popisoval duel s Břeclaví. Souhlasil s ním i trenér Baníku U21. „První půli jsme prohospodařili, protože jsme hráli bez nasazení a agresivity. Chtěli jsme to uhrát jen fotbalovostí, ale i tam chyběla kvalita. Po prostřídání se to zlepšilo, jenže ve finální fázi jsme si nic nevytvořili. Nechali jsme soupeři moc prostoru,“ dodal Jiří Chytrý.

(čm)