Velký podíl na tom měl i záložník Mario Lička, který patřil k nejlepším hráčům ostravského týmu. „Z výhry máme velkou radost, protože Plzeň patří k hodně ambiciózním týmům,“ pochvaloval si ostravský odchovanec, který toho opět odběhal na hřišti jasně nejvíce.

Kde vidíte největší změnu proti jarní sezoně?

Zásadní je ta, že přišel nový trenér, který má jinou vizi i nároky. Změnil rozestavení i systém. Nabádá nás, abychom lépe bránili a plnili taktické pokyny na hřišti.

Na čem teda hra Baníku nově stojí?

Ten základ je jasný: dobrá defenziva. V týmu máme šikovné hráče, kteří jsou do kombinace, proto jsme nebezpeční směrem dopředu.

V minulosti se ale ostravský celek snažil soupeře přehrát. I proti Plzni jste ale hráli spíše na brejky.

My jsme věděli, že do nich nemůžeme bušit. Plzeň má v týmu řadu hráčů, kteří právě rychlé brejky umí zakončit. My jsme v tomto utkání bezhlavě útočit nechtěli. I tak jsme ale měli už v prvním poločase několik dobrých šancí, kdy jsme mohli skórovat. Ale základ byl ten, že jsme Plzeň v obraně k ničemu nepustili. Ve středu hřiště jsme ji přehráli.

Hodně vám pomáhají i fanoušci, kteří slevili ze svých nároků a také za stavu 0:0 vás neúnavně povzbuzovali.

Myslím, že oceňují právě to, že bojujeme o každý míč, na nic se nevykašleme a poctivě bráníme.

I když jste si to před duelem moc nechtěli připouštět. Jak moc vás strašil dubnový debakl s Plzní (1:4).

Doopravdy jsme nad tím nepřemýšleli. Vždyť to ani nejde, protože po tom našem hrůzostrašném jaru, bychom museli mít obavy snad z každého soupeře. Tohle máme za sebou, jsme jiný tým. Povedený začátek ligy zvedl i naše sebevědomí, což je proti jaru asi zásadní změna. Nejsme už v takové křeči, zase si na hřišti více dovolíme.

Na čem musíte ještě zapracovat? Trenér Koubek vidí rezervy v ofenzivě…

Myslím, že ten základ máme dobrý. V obranné fázi si plníme svoje. Ale taky souhlasím s tím, že bychom se měli kombinačně více prosazovat. Ale je třeba brát i to, co vám soupeři dovolí. Někdy se stane, že hrajete celých devadesát minut do plných, a to je pak složité něco vymyslet.

Po třech kolech máte na kontě sedm bodů. Jak těžké bude zůstat oběma nohama na zemi?

Kdo zná trenéra Koubka, tak ví, že v tomhle problém mít určitě nebudeme (směje se).