Fotbalová I.A třída je rozdělena do dvou skupin, každá z nich čítá čtrnáct mužstev, z nichž pouze vítězové mohou vstoupit na půdu krajského přeboru. Podaří se to některému z ostravských celků?

Ve skupině A má Ostravsko nyní, po reorganizaci účastníků, pouze jediného zástupce - TJ Sokol Krásné Pole. Šestý nejúspěšnější tým vstupuje do nového ročníku utkáním na půdě Jakartovic, které v minulé sezoně obsadily třetí pozici. Vzájemné zápasy v posledním dohraném ročníku skončily shodnými výhrami domácích celků, venku Krásné Pole prohrálo 1:3 (Dittrich – Hořínek, Palúch, Holub), doma v posledním kole naopak 3:1 vyhrálo (Livar, Křižák, Litschka - Šrom).

V béčku měly hrát původně tři ostravské kluby, avšak nakonec do soutěže vstupují pouze ve dvojici. Radvanic totiž ze soutěže odstoupily. Zbylí ostravští účastníci soutěže odstartují - podobně jako Krásné Pole v áčku – na hřištích soupeřů, Stará Bělá v Brušperku a Heřmanice na půdě Libhoště.

V minulém ročníku fotbalové I.A třídy čtvrtý bodově nejbohatší celek ze Staré Bělé by rád i v nadcházející sezoně atakoval pozice v horní polovině tabulky. „Rádi bychom hráli takový ten poctivý starobělský fotbal a věřím, že když ho v Brušperku předvedeme, tak můžeme odjet s nějakým tím bodem. Ale prognózy dělat nebudu, ty jsou o ničem. Vím, že se Brušperk na turnaji v Petřvaldu na Moravě prezentoval zajímavými výkony, takže to derby bude snad ještě zajímavější. Jediné, co mě v tuto chvíli trápí, je zranění našich dvou zkušených hráčů, Harušťáka s Turčíkem,“ pravil před soutěžní premiérou kouč Staré Bělé Zdeněk Honus.

Do Brušperku mohou hráči Sokola Stará Bělá vyjet bez zbytečných obav. V poslední sezoně totiž Honusovi svěřenci sobotního soupeře dvakrát porazili, doma 3:1 (Miroslav Knapek 2, Barta - Krupník) a venku 2:0 (Nenička, Malík).

Hráči z Ostravy-Heřmanic odehrají premiérové vystoupení na půdě Libhoště, která skončila naposledy v I.A třídě, skupině B na osmé pozici. Ovšem tam na svěřence heřmanického trenéra Jaroslava Mlčocha čeká soupeř, kterého v podstatě neznají, protože ještě před několika měsíci hráli v I.A třídě opačnou skupinu. „Jdeme trochu do neznáma. O soupeřích toho zase až tolik nevíme, ale to by až takový problém být neměl, protože na téhle úrovni zhruba víme, co od sebe čekat,“ řekl před startem soutěže kouč Heřmanic.