Již několik měsíců se na Ostravsku spekulovalo o tom, zda Radvanice budou v soutěži pokračovat. Na veřejnost pronikly i „zaručené“ informace o sporech fotbalového klubu s místním obecním úřadem ohledně pronájmu hřiště. „Kvůli tomu jsme se ze soutěže neodhlásili,“ podotýká místopředseda Radvanic René Tománek. „Je pravda, že se obec k místnímu fotbalu zrovna příznivě nestaví. Nyní však šlo pouze o další sportovní chod prvního mužstva, jejž se nám ani po dlouhých jednáních zajistit nepodařilo,“ vysvětluje Tománek, který však současně uklidňuje ostatní členy fotbalového oddílu.

„Ani momentální konec radvanického dospělého fotbalu neznamená, že by se zrušil celý klub. Mládežnická mužstva rozhodně nezaniknou,“ dodal Tománek.
V okamžiku, kdy bylo definitivně jasno o tom, že Baník Radvanice ze soutěže odstoupil, byl osloven klub z nižší soutěže, který byl po konci minulé sezony I.B třídy prvním nepostupujícím.

V tomto případě se jednalo o FC Vlčovice-Mniší. „Měli bychom mít velkou radost, a dost možná i máme, ale je to hodně hektické, takže ani nemáme čas si to užít nebo dokonce oslavit. V tuto chvíli řešíme ještě posílení kádru, jenomže času už moc není. Ale když jsme se na začátku týdne hráčů ptali, zda do toho chtějí jít, tak nám řekli, že to rozhodně zkusit chtějí,“ řekl Deníku vedoucí týmu Vlčovic-Mniší Josef Koliba.

Po dvanácti měsících se tedy opět opakuje situace ze startu minulého ročníku, kdy došlo ke spojení Slavoje Bruntál se Starým Městem, což nakonec vyústilo v odhlášení týmu z I.A třídy. Do šesté ligy tak administrativně, „last minute“, postoupili hráči Ludgeřovic, Markvartovice se tenkrát posunuly do I.B třídy.
Letošní odhlášení Radvanic neotevřelo cestu jen Vlčovicím-Mniší do I.A třídy, o stupínek výše si polepšili také fotbalisté SK Slavie Třebovice, které čekají zápasy v I.B třídě, skupině D.