V létě to přitom spíše vypadalo, že Bolf na Bazalech skončí. Jeho jméno se už delší čas skloňovalo především s druholigovým klubem Karviné, která o jeho služby projevila zájem. „Neřešil jsem, jestli budu hrát. Snažil jsem se makat, a pokud by to bylo třeba, být trenérovi k dispozici,“ říká René Bolf. Po zpackaném podzimu měl i on jasnou motivaci ukázat, že fotbal hrát stále umí. „Jsem rád, že to zatím tak dopadlo, ale ještě to zdaleka nic neznamená. Musím dřít dál. Hlavní je, že jsem zdravý a cítím se dobře,“ pochvaluje si Bolf.

Radost má i z povedeného startu do ligy. „Mužstvo pracuje, na hřišti si chceme navzájem pomoci. Kouč s každým jedná na rovinu a je asi vidět, že jsme jeho filozofii přijali. Jsme na tom dobře kondičně a daleko odpovědněji celé mužstvo přistupuje k obranné fázi,“ podotýká pětatřicetiletý obránce.

Je natolik zkušený, že vydařený start do soutěže rozhodně nepřeceňuje. „Je to fajn, ale teď to ještě nic neznamená. Vždyť jsou za námi tři kola, musíme zůstat nohama pevně na zemi. Vyšel nám úvod, ovšem sebeuspokojení nehrozí. Kouč se určitě postará, aby nikdo nos nahoru nenosil. Ty zápasy pravdy teprve přijdou a já za ně považuji už ta další utkání v Jablonci a s Brnem. Po nich budeme moudřejší.“

Jak to vidí trenér Miroslav Koubek?

"Když jsem přišel do Baníku, byla situace Reného Bolfa taková, že si může hledat angažmá. Prostě měl souhlas vedení, že může odejít. Já se ale na něj díval jinak a během tréninku jsem ho bral jako každého jiného hráče. V přípravě dostal šanci i prostor a jasně ukázal, že výkonnost má. Není potřeba za tím nic víc hledat. V týmu máme momentálně tři stopery, kteří v úvodu ligy obstáli. Pro mě jako trenéra je příjemné, že mám k dispozici vyrovnanou trojici. René Bolf je v této chvíli fixní bod obrany."