„O možnosti postupu jsme se dozvěděli opravdu až na poslední chvíli a v podstatě jsme měli na rozhodnutí asi hodinu a půl času. Nebudu nic zastírat, ta možnost nás zaskočila, ale řekli jsme si, že to riskneme. Pokud se totiž zachráníme, pak máme přislíbeno, že nás v té přespříští sezoně zařadí do ostravské skupiny,“ řekl k náhlému přesunu předseda třebovického oddílu Jan Korábečný.

Hned v prvním kole budou hráči Slávie Třebovice hostovat v Příboře. „Zkoušeli jsme se domluvit s Příborem na odložení utkání, ale byli jsme zdvořile odmítnuti. Přece jen, všechno jsme směrovali až na start městského přeboru, který začíná o týden později. Snad nám dojdou některé registrační průkazy nových hráčů,“ doufá Korábečný.

Je naprosto zřejmé, že postupem do I.B třídy přibyla třebovickým funkcionářům starost navíc. Cestování mimo město zvýší náklady na provoz mužského fotbalu. „Je to všechno hodně rychlé a hektické, ale nakonec, po krátké poradě, jsme se rozhodli do toho jít. Na zápasy venku se budeme přesouvat po vlastní ose. Nechceme zbytečně zatěžovat rozpočet klubu pronájmy autobusů. Věřím však, že náročný rok přežijeme a soutěž udržíme,“ dodal závěrem Jan Korábečný.

Ovšem pohled na tabulku minulého ročníku městského přeboru napovídal, že Třebovice do vyšší soutěže původně postupovat neměly. Však také prvními oslovenými byli funkcionáři Odry Petřkovice, jejichž B-tým skončil v městském přeboru na druhém místě za suverénními vítězi ze Šenova. „Samozřejmě, že o vyšší soutěž zájem máme, ale nechtěli jsme hrát novojičínskou skupinu. Ta pro nás nebyla atraktivní. Ve hře však byla varianta, že do I.A třídy nepůjdou Vlčovice, nýbrž Polanka. Pak by se nám uvolnilo místo v bližší skupině B, a o tu jsme zájem měli. Pro nás je totiž daleko atraktivnější hrát místní derby. Věřím však, že v nadcházejícím ročníku městského přeboru uspějeme a do vyšší soutěže se stejně podíváme,“ hlásil Deníku předseda petřkovického klubu Petr Tač.