Fotbalové lize vévodí po včerejší dohrávce už trio klubů: Mladá Boleslav, Brno a Jablonec nasbíraly v úvodních čtyřech kolech po deseti bodech. První porážky v sezoně se naopak na severu Čech dočkal ostravský Baník, který neudržel vedení 1:0. Jablonci pomohly k vítězství 2:1 dvě standardní situace.

„Klíčové bylo, že jsme nedokázali zvýšit náskok v prvním poločase. V závěru první a na začátku druhé půle jsme hráli lehkovážně, chyběla nám koncentrace a soupeře jsme dostali do tlaku. V závěru jsme měli šance, ale štěstí se k nám nepřiklonilo,“ uvedl ostravský trenér Miroslav Koubek s tím, že od svého týmu čekal více.

Jablonecký kouč František Komňacký byl spokojený. „Ale našel bych na našem výkonu i chyby. Díky nasazení jsme dokázali vývoj zápasu otočit, pomohl nám i gól těsně před přestávkou. V závěru jsme měli přidat třetí gól, pak bychom se nemuseli bát o vítězství až do konce,“ uvedl trenér vítězů, který byl rád, že se jeho týmu úvod sezony podařil. „Ale nedělal bych z toho závěry, to nejtěžší nás zatím čeká.“

První klíčová pro vývoj utkání solidní úrovně se stala 19. minuta. Po chybě Eliáše doputoval míč po ostravské ose Mičola – Lukeš – Varadi až k Ličkovi a ten podél brankáře skóroval. „Míč jsem si posunul před gólmana a blížil jsem na bližší tyč, viděl jsem, že jde Špit na druhou stranu. Škoda, že jsme další akce nevyřešili lépe,“ uvedl jeden z nejlepších hráčů utkání Mario Lička.

Druhým zásadním momentem jednoho ze šlágrů čtvrtého ligového kola byla 41. minuta. Domácí kapitán Pavlík využil špatně postavené zdi hostů a z přímého kopu poslal míč tvrdou střelou překvapivě až do branky. „Takové góly dostávat nesmíme, udělali jsme hrubou chybu. Přitom jsme střelu z dálky čekali,“ litoval Lička.

Stejně jako první půle končila, tak druhá začala – jabloneckým tlakem. A díky další standardní situaci, osm minut po přestávce, domácí také vývoj klání otočili. Míč po rohu Haurdiče se dostal přes beka Hubera k dalšímu domácímu stoperovi Drskovi a ten doklepl míč do branky – 2:1. „Věděli jsme, že se ze standardních situací můžeme prosadit. Měl jsem štěstí, že mě Neves nedokázal uhlídat,“ řekl jablonecký obránce Pavel Drsek.

FK BAUMIT Jablonec – FC Baník Ostrava 2:1 (1:1) Branky: 41. Pavlík, 53. Drsek – 19. Lička. Rozhodčí: Hrubeš – Chytil, Vysloužil. ŽK: Pavlík, Zábojník – Marek, Tomašák. Diváků: 4678.

FK BAUMIT Jablonec: Špit – Zábojník 2, Huber 3, Drsek 2, Jablonský 3– Haurdič 3 (Valenta), Pavlík 2, Eliáš 3 (83. Michálek), Kovařík 3 – Lafata 3, Vošahlík 3 (63. Vukovič).
FC Baník Ostrava: Buček 3 – Zawada 3, Bolf 3, Neves 4, Tomašák 3 – Varadi 4, Lukeš 3, Marek 3 (62. Neuwirth), Lička 2, Mičola 4 (28. Strnad) – Zeher 3.