Fotbalisté TJ Sokola Krásné Pole v úvodním utkání nového ročníku I.A třídy, skupiny A podlehli na hřišti Jakartovic dalšímu Sokolu 0:2. Neúspěšným výsledkem tak navázali na předchozí sezonu, kdy Jakartovicím podlehli 1:3 ve druhém kole, takřka na den přesně před rokem. „Je to škoda, první branku jsme dostali po vlastní hrubé chybě, při druhém gólu nevyšla ofsajdová past. No, i když nevyšla… Bylo to dost sporné, ale budiž, rozhodčí to neodmávali a neodpískali. Ale celkově vzato, směrem dopředu jsme byli dost bezzubí, už jen proto, že nám chyběl David Vojtuš. Možná, že bychom nějaký bod vydolovali, kdybychom vydrželi déle bez inkasované branky, to se však nestalo,“ řekl k utkání hrající trenér Krásného Pole Martin Janík.

Příští utkání sehrají krásnopolští fotbalisté na vlastním hřišti, v neděli 23. srpna přivítají od 17 hodin nováčka ze Šilheřovic, který v úvodním dějství porazil Mokré Lazce.

Ve skupině B dokázali hráči Staré Bělé, že jim to v Brušperku jde. Zvítězit se jim sice tentokrát nepodařilo, ale i nerozhodný výsledek v poměru 1:1 má svou hodnotu. „Zápas skončil zcela po zásluze nerozhodným výsledkem. My jsme sice brzy po začátku vedli, avšak soupeř rychle vyrovnal. Hrál se oboustranně dobrý fotbal, na zápas přišlo docela dost diváků, místy to bylo dost vyhecované a myslím si, že to proběhlo po všech stránkách na úrovni,“ komentoval remízu starobělský kouč Zdeněk Honus.

Nejbližší soutěžní zápas čeká na hráče Sokola Stará Bělá v sobotu 22. srpna odpoledne. Na domácí půdě přivítají Dolní Lutyni, která v prvním kole přehrála brankami Zučka a Posla Dětmarovice. Favority zápasu by však měli být domácí borci, kteří v minulé sezoně vyhráli domácí duel 3:0, na Karvinsku pak uhráli smírný výsledek 1:1.

Také fotbalisté Heřmanic začali nový soutěžní ročník na půdě soupeře, v neděli odpoledne zavítali na půdu Libhoště, jejíž hráči neměli s ostravským celkem slitování a porazili jej 2:0.

Ve druhém kole se Heřmaničtí představí vlastním příznivcům, v sobotu odpoledne se střetnou s Bystřicí, která na úvod I.A třídy ztratila doma v závěru dva body po vyrovnávací brance Frkaly na konečných 1:1. Jediným střelcem Morcinkova bystřického celku byl Lachowicz, a to také proto, že se v průběhu druhé pětačtyřiceti­minutovky nepodařilo Baumanovi ještě za stavu 1:0 proměnit pokutový kop.