Hosté před reprezentační pauzou překvapivě zdolali Liberec, což by mělo být pro Ostravské dostatečným varováním. „Zdvihám varovný prst, tohle není marný soupeř! Po změně trenéra šla hra protivníka nahoru, Bohemians to naznačili už na Slovácku a potvrdili proti Liberci. Jde o normální konkurenceschopný celek, který umí hrát fotbal a má třeba vynikající standardky,“ poznamenal Miroslav Koubek.

Ostravský celek je po poslední ligové výhře v Budějovicích dobře nabuzen. „Posunulo nás to v tabulce nahoru a víme, co by znamenalo vyhrát i sobotní zápas. Potřebujeme úspěch potvrdit, ovšem to znamená, že ani v nejmenším nesmíme protivníka podcenit,“ uvedl Miroslav Koubek.

K dispozici ještě asi nebude mít Tomáše Marka, laborujícího se svalovým zraněním. „Zdravotní stav týmu není špatný, i když některé jedince trápí ještě drobné potíže,“ dodal Koubek.

Zápas začíná v 16 hodin.

Odehrané zápasy na podzim:

Baník: Baník – Příbram 2:1, Olomouc – Baník 0:0, Baník – Plzeň 1:0, Jablonec – Baník 2:1, Baník – Brno 1:1, Č. Budějovice – Baník 1:2.

Bohemians: Bohemians – Olomouc 0:2, Bohemians – Č. Budějovice 0:2, Slavia – Bohemians 3:1, Bohemians – Teplice 1:3, Slovácko – Bohemians 2:0, Bohemians – Liberec 2:1.

Nejlepší střelci obou týmů

Baník: Lička 3, Zeher 2, Lukeš a Mičola po 1.

Bohemians: Kincl 2, Zoubek a Očovan po 1.

Pravděpodobné sestavy

Baník: Buček – Zawada, Neves, Neuwirth, Tchuř – Lukeš, Řezník, Lička – Varadi, Zeher, Mičola.

Bohemians: Belaň – Macháček, Lencevič, Horáček, Heidenreich – Dittrich, Halama, Andronic (Dobeš), Mach – Zoubek, Kincl.

Vzájemné bilance

2008/2009: Baník-Bohemians 5:4, Bohemians-Baník 1:0.

Dosud se týmy v lize utkaly jen dvakrát a po výhře Baníku doma a úspěchu střížkovských Bohemians na Žižkově je bilance srovnaná, stejně jako skóre (5:5).